Ogłoszenia parafialne 26. VI 2022

na 13 Niedzielę Zwykłą - 26 czerwca 2022r.

1) WOBEC CZASU WAKACYJNEGO pragniemy poinformować, że od jutra (Poniedziałek - 27. VI) w dni powszednie (również w I Piątek) będzie tylko jedna Msza Św. o godz. 1800.

Wyjątkiem jest I Sobota – kiedy będą Msze Św. o godz. 800 oraz 1800.

Zaś od przyszłej niedzieli (w niedziele lipca i sierpnia) będzie wakacyjny układ Mszy Św. - tzn. że Msze Św. w niedzielę będą o 800 , 1000 oraz 2000.

2) Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Jezusowego są odprawiane w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1000 a w dni powszednie (do czwartku włącznie) po Mszy Św. o godz. 1800.

3) Wobec skierowania siostry Agnieszki na placówkę Polonijną, dzisiaj (niedziela) podczas Mszy Świętej o godz. 1130 będziemy zanosić modlitwę dziękczynienia za Jej posługę w naszej Parafii. Niemniej również w tej wspólnocie pragniemy wyrazić swoją wdzięczność za krótką, ale bardzo aktywną obecność w Suchym Lesie.

Niech z Serca Jezusowego spływają na Nią wszelkie Łaski a opieka Matki Bożej niech Jej towarzyszy we wszelkich dziełach, podejmowanych według hasła: „Wszystko dla Boga i Polonii zagranicznej”.

4) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

„Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu celebrowana będzie w dniach 28 i 29 czerwca br.

W samą uroczystość - w środę, 29 czerwca - suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 1000. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas SAC, koadiutor archidiecezji katowickiej.

Podczas uroczystej celebracji nieszporów (wtorek) o godz. 1800 Ksiądz Arcybiskup dokona, już tradycyjnie, wręczenia nagród „Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis” oraz wręczy krzyże młodzieży wyjeżdżającej z Poznania na letnie doświadczenia misyjne.

Zapraszamy serdecznie wszystkich na uroczystości do świątyni, która nazywana jest tradycyjnie „Matką Kościołów diecezji".

5) W naszej Parafii w środę – 29 czerwca – Msza Święta będzie odprawiona o godz. 1800.

W tym dniu będzie zbierana taca z przeznaczeniem na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6) Na Nowennę do M. Bożej Nieustające Pomocy w środę - 29. VI. godz. 1800 - zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi.

7) W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca lipca.

1. Okazja do Spowiedzi Św.: w *środę i *czwartek od godz. 1700 do 1800.
  2. Adoracja Najśw. Sakramentu - również z okazją do Spowiedzi Św. - w czwartek od godz. 1830 - 2000 .
  3. Odwiedziny Chorych z Komunią Św.:
  4. - Chorzy, których odwiedza Ks. Proboszcz: w I PIĄTEK od godz. 900,

- Chorzy, których odwiedza Ks. Wikariusz - w I SOBOTĘ - od godz. 900 .

5. W I Piątek będzie tylko jedna Msza Święta o godz. 1800.

8) Kontynuując praktykę 5 Pierwszych Sobót Miesiąca, zapraszamy w najbliższą sobotę - 2 lipca:

O godz. 730 będzie odmawiany *Różaniec, o godz. 800 - *Msza Św. a po Niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

9) W każdą I Sobotę miesiąca trwamy przy Św. Janie Pawle II. Zapraszamy zatem także w najbliższą sobotę - 2 lipca na godz. 2000.

Czuwanie odbędzie się w głównym kościele i zakończy się jak zwykle modlitwą Apelową o godz. 2100 .

10) Rozpoczyna się czas wakacji – pamiętajmy, aby nie dyspensować się od niedzielnej Mszy Św. Rodziców bardzo prosimy, aby zatroszczyli się o życie religijne i sakramentalne swoich dzieci.

Pamiętajmy też w tym czasie o stosownym ubiorze, gdy wchodzimy do miejsc sakralnych.

11) Spotkania Wspólnotki Różańcowej Dzieci wznowimy we wrześniu. Do tego czasu prosimy o odmawianie tej samej Tajemnicy.

12) Pragniemy ponowić zaproszenie na stałe punkty w nurcie modlitwy:

- Godzinki – niedziela o godz. 740.

- Różaniec – sobota o godz. 1730 (wyjątek mogą stanowić wymienianki roczne)

13) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzieci prosimy o odbieranie obrazków potwierdzających świętowanie Dnia Pańskiego.

14) W zakrystii można dokonać zapisu na parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach a następnie do Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Pielgrzymka będzie 4 - 5 sierpnia.

15) Również w zakrystii trwają zapisy na Widowisko historyczne "Orzeł i Krzyż" - piątek – 8 lipca – Murowana Goślina.

16) Mając w pamięci wydarzenia minionego czasu w naszej Parafii – jako duszpasterze pragniemy wypowiedzieć słowa serdecznego podziękowania zwłaszcza za wszystko, co wiąże się z przeżywaniem Bożego Ciała, Oktawy i Odpustu Parafialnego. Myślimy o liturgii i wszystkich funkcjach, o ołtarzach, o zieleni wokół kościoła, o dekoracjach kwiatowych. Dziękujemy także wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości 50 – lecia kapłaństwa Ks. Józefa Dudziaka TChr oraz wszystkim którzy zaangażowali się w organizację festynu w dniu Parafialnego Odpustu.

Wszystkim zaangażowanym, sponsorom oraz wszystkim, którzy włączyli się, aby współtworzyć te wydarzenia - przekazujemy gorące „Bóg Zapłać”.

17) Z Ukrainy – od mieszkańców Buczy płyną także słowa gorącego podziękowania pod adresem wszystkich osób, które włączyły się w przygotowanie pomocy dla mieszkańców tego regionu.

18) Intencje mszalne oraz ogłoszenia znajdziemy w gablotach, w biuletynie i na stronie internetowej.

Suchy Las, 26 czerwca 2022r.