Grupy parafialne »

Komitet Budowy Kościoła

przy parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchym Lesie

Komitet Budowy Kościoła (KBK), to grupa parafian, która za zadanie przyjęła wsparcie Księdza Proboszcza w procesie budowy kościoła poprzez:

1. zbiórkę pieniędzy
  2. doradztwo i kierowanie uwag co do wykonawstwa i proponowanych rozwiązań architektonicznych i budowlanych
  3. pomoc w uporządkowaniu terenu i jego zagospodarowaniu
  4. organizowanie innych form życia parafii i jej integrację .

ad 1 . Zbiórkę pieniędzy przeprowadzano na kilka sposobów :

• Od 1995 roku systematyczne wiosenne i jesienne zbiórki ofiar, poprzez członków komitetu docierających do wszystkich domostw parafii .
    • Od 1997 roku rozprowadzanie cegiełek na rzecz budowy Kościoła
    • Zabawy parafialne, które zorganizowano w karnawale roku 1999, 2000, 2001
    • Festyn parafialny, który zasilił konto budowy w roku 1998, 1999, 2000 .

Dwie ostatnie formy zbiórki integrowały parafian .

Ad 2. Członkowie KBK w czasie spotkań dokonywali przeglądu prac budowlanych i jakość ich wykonania. Doradzali ks. Proboszczowi w sprawach trudnych przekazując uwagi od parafian zebrane w czasie zbiórek. Dodatkowo w sprawach trudnych, awaryjnych i strategicznych spotykaliśmy się z ks. Proboszczem, by zaradzić i rozwiązać problemy.

Ad3. KBK podjął decyzję o samodzielnej rozbiórce kaplicy. W prace te zaangażowali się jego
         członkowie i chętni parafianie. Pomógł również Zakład Gospodarki Komunalnej w Suchym Lesie.

Ad 4. KBK włącza się w organizowanie agap przy różnych uroczystościach kościelnych w parafii.

Wszystko to na chwałę Panu Bogu i Kościołowi.

RYS HISTORYCZNY

• 20.03.1995 - spotkanie 5-cio osobowej grupy inicjatywnej.
  • 19.04.1995 - zaproszenie przez grupę inicjatywną większego grona parafian do współpracy.
  • 24.04.1995 - 18-sto osobowa grupa spotyka się na plebani i powołuje KBK, określa jego cel i sposób pracy.
  • 05.05.1995 - KBK dokonuje podziału ulic i rejonów między członków, wyposaża ich w bloczki KP, przelewy płatnicze i upoważnienia wystawione przez ks. Proboszcza.
  • 08.05.1995 - członkowie komitetu rozpoczynają pierwszą wiosenną zbiórkę.
  • Listopad 1997 - wprowadzenie cegiełek na rzecz budowy kościoła.
  • Spotkania członków KBK odbywają się regularnie pięć razy każdego roku po dzień dzisiejszy.

23 października 2009 roku decyzją członków Komitet Budowy Kościoła został rozwiązany.