Grupy parafialne »

W szkole Jana Pawła II

Wieczór z Janem Pawłem II? Warto!

Nie poddawajcie się w obliczu trudności czy niepowodzeń, wiecie bowiem dobrze, że wasza siła jest w Panu, który z miłością kieruje waszymi krokami…

Jan Paweł II

Spotkania odbywają się w pierwszą sobotę miesiąca, w kaplicy, w godz. 20.00 – 21.00 i znane są pod tytułem: W szkole Jana Pawła II.

Trwają one nieprzerwanie od śmierci Ojca Świętego, Jana Pawła II, tj. od roku 2005.

Początkowo program spotkania redagowany był w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” Tak było do czasu, kiedy to grupa przygotowująca teksty rozważań zaprzestała swojej działalności na tym obszarze.

Obecnie spotkanie przebiega według własnego projektu, zaaprobowanego przez Ks. Proboszcza. Podczas tej godziny jest czas na modlitwę do i za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, rozważane są  jego teksty [homilie, encykliki i inne], poprzedzone wprowadzeniem  przygotowanym przez Ks. Proboszcza,  odmawiana jest Koronka do BM lub Różaniec. Jest też czas na osobiste spotkanie  z Jezusem  podczas  cichej Adoracji  Najświętszego Sakramentu. Modlitwa przeplatana jest śpiewem.

Spotkanie kończy Apel Jasnogórski i błogosławieństwo jego uczestników – często także z sąsiednich parafii. Podczas spotkania można uczcić relikwie św. Jana Pawła II.

Zapraszamy!

eMKa

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań