Grupy parafialne »

Żywy Różaniec Dzieci

Wydaje się, że ta wspólnota jest owocem wcześniejszych spotkań, dziecięcej grupy różańcowej, znacznie skromniejszej w liczbę uczestników, trwających od 1998r. przez sześć lat. Były to cotygodniowe spotkania formacyjno-modlitewne, choć nie mogło też zabraknąć czasu na zabawę i wspólne świętowanie. Od strony formacyjnej spotkania miały kilka cykli:

głębsze zrozumienie modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, poznawanie wydarzeń zbawczych zapisanych w tajemnicach różańcowych, życie i duchowość błogosławionych dzieci z Fatimy, które zresztą obraliśmy sobie za patronów oraz orędzie Matki Bożej z Fatimy.

Wśród wielu różnych intencji modlitewnych, na każdym spotkaniu przewijała się jedna – aby w naszej parafii powstał Żywy Różaniec Dzieci.

Wydawało się, że Matka Boża pragnie rozszerzyć modlitewny krąg dzieci w naszej parafii, dlatego cztery lata temu podczas październikowych nabożeństw różańcowych dla dzieci, skierowaliśmy zaproszenie do szerokiego grona dzieci. Odpowiedź bardzo nas zaskoczyła, liczyliśmy, że stworzymy może jedną różę. Okazało się, że powstały trzy.

Zmieniliśmy częstotliwość i formułę spotkań. Odtąd spotykamy się raz w miesiącu, w pierwszą niedzielę po Mszy św. z udziałem dzieci. Ksiądz Proboszcz kieruje do dzieci krótkie słowo, następnie odbywa się wymiana tajemnic, każdorazowo zapisywana w naszej księdze i losowanie intencji.

Podział parafii, który nastąpił w 2009r. spowodował konieczność reorganizacji we wspólnocie Żywego Różańca Dzieci. Na dzień dzisiejszy wspólnota składa się z jednej róży mieszanej dziewczynek i chłopców. Patronują jej, jak na początku, błogosławione dzieci z Fatimy, Hiacynta i Franciszek Marto.

Intencje do modlitwy są bardzo szerokie i wyrażają naszą troskę o Kościół, wiarę w rodzinach, o potrzebujących. Specjalną opieką modlitewną obejmujemy naszych kapłanów.

Jeśli lubisz modlić się na różańcu i chcesz w ten sposób pomagać Matce Bożej zaprowadzać na ziemi Królestwo Jej Syna, dołącz do nas. Pan Jezus powiedział w Ewangelii: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie”. Zatem modlitwa wielu ma szczególną moc.

Może i Ciebie Pan Jezus powołuje do tej dziecięcej wspólnoty modlitewnej?