Grupy parafialne »

Katechiści

W naszej parafii jest 7 katechistów, którzy posiadają misję ks. Arcybiskupa do głoszenia katechezy dla dorosłych.

Są to absolwenci Archidiecezjalnej Szkoły Katechistów, którzy uczestniczą w regularnej formacji (spotkania półroczne, rekolekcje katechistów) corocznie odnawiając misję.

W naszej parafii katechiści prowadzą nauki przygotowujące rodziców i rodziców chrzestnych do Chrztu św. dzieci.

Ponadto prowadzą cykl spotkań w ramach Katechezy Uzupełniającej dla osób dorosłych, które z różnych względów nie ukończyły katechizacji oraz wszystkich chętnych parafian.

7. XII. 2019 - Podczas Mszy św. pod przewodnictwem ks. Abp. Stanisława Gądeckiego połączonej z promowaniem katechistów Archidiecezji Poznańskiej, misję otrzymało pierwszych 6. katechistów z naszej parafii.

5. XII. 2020 - Do grona katechistów naszej Parafii dołączyła kolejna osoba - absolwentka kursu 2019/2020 Szkoły Katechistów Archidiecezji Poznańskiej.

Zjazd absolwentów 22.10.2022