Grupy parafialne »

Koło Przyjaciół Radia Maryja

Koło Przyjaciół Radia Maryja w Suchym Lesie

przy Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszym Kościele zostało założone dnia 8 listopada 2006r.

Do Koła należą 24 osoby. Jak na naszą dużą Parafię, jest to stosunkowo mała ilość osób, choć wiemy, że słuchaczy tego Radia jest dużo.

Wszystkich chętnych zapraszamy na nasze kolejne spotkania formacyjne.

Nasza Wspólnota wspiera działalność tego wielkiego dzieła, jakim jest Radio Maryja, którego głównymi elementami programu są:

ewangelizacja, modlitwa, medytacja, muzyka religijna i publicystyka.

Program działania Koła Przyjaciół Radia Maryja:

1.     Formacja członków Koła przez modlitwę, czytanie czasopism i książek religijnych (rozpalanie serc ku Najświętszej Maryi Pannie, rozmodlenie, budzenie i pielęgnowanie patriotyzmu)

2.     Msza Św. raz w miesiącu w intencji Ojca Św. Ojczyzny, Radia Maryja i naszej Parafii

3.     Organizowanie pielgrzymek

-       każdego roku w drugą niedzielę lipca na Jasną Górę

-       każdego roku 7 grudnia, w koleją rocznicę powstania Radia Maryja, do Torunia

-      do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, aby modlić się za polskie rodziny

-       innych okolicznościowych

4.     Staramy włączać się do wspólnych działań Grup istniejących przy naszej Parafii, aby m.in. budować jedność Parafii.

Naszym opiekunem jest Ks. Proboszcz Andrzej Niwczyk.

Działamy we współpracy z Biurem Radia Maryja przy Parafii Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu, ul. Fredry 11.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z  XVI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, która odbyła się 13 lipca 2008r.