Grupy parafialne »

Ruch Apostolatu Emigracyjnego

Ruch Apostolatu Emigracyjnego (RAE) powstał w Polsce w roku 1985.

W naszej Parafii do RAE należy 25 członków. Ruch powstał dzięki ks. Józefowi Bakalarzowi (TChr), który jest jego duchowym opiekunem. Głównym celem RAE jest modlitwa w intencji Polonii Zagranicznej. Członkowie Ruchu spotykają się 2 razy w ciągu roku na Adoracji Najświętszego Sakramentu (raz w Morasku i raz w Suchym Lesie). W listopadzie jego członkowie wyjeżdżają na całonocne czuwanie do Częstochowy, tam spotykają się grupy z całego świata.

Modlitwa w intencji Polonii Zagranicznej

Panie Jezu, Pasterzu dusz,

który przyszedłeś szukać i zbawiać wszystkich zaginionych, zlituj się nad braćmi naszymi za granicą. Daj im odczuć głód Słowa Bożego oraz pragnienie życia w Tobie i oni bowiem są Twoim ludem i niech Twoimi zostaną na wieki.

Pozwól nam pójść do nich, rozbudzić w nich wiarę ojców i zgromadzić z wszystkich krańców ziemi do domu Ojca.

Spraw też Panie, aby braciom naszym za granicą nie zabrakło dobrych pasterzy, gotowych nieustannie szukać zaginionych owiec. Tym zaś, którzy już są stróżami Twej owczarni, daj siłę znosić ciężar dnia i spiekoty.

Matko Jezusa, Królowo Polonii Zagranicznej i wszyscy Święci Polski Patronowie wstawiajcie się przed Panem za nami i braćmi naszymi.

Amen.