Grupy parafialne »

Wspólnota Modlitewna

Nasza wspólnota  „Nowe Przymierze”  jest kontynuacją młodzieżowej grupy modlitewnej działającej w drugiej połowie lat 80. o nazwie „Przymierze”, której założycielem był Ksiądz Marek Szukalski.

Formację duchową stanowią przede wszystkim spotkania modlitewne odbywające się w naszych domach rodzinnych co 2 tygodnie, z udziałem Księdza Proboszcza, Andrzeja Niwczyka.

Fundamentem spotkania jest modlitwa brewiarzowa – Nieszpory z danego dnia oraz rozważanie Pisma Świętego.

Na modlitwie spotykamy się w gronie około 15 osób. Wszystkie małżeństwa naszej wspólnoty, bo to one stanowią jej trzon, są zaopatrzone w brewiarze i Pismo Święte.

Spotkania prowadzi główny animator. Modlitwa jest przeplatana śpiewem przy akompaniamencie gitary posłusznej poleceniom animatora muzycznego.

Podczas spotkania modlimy się w różnych intencjach, ze szczególnym uwzględnieniem ważkich problemów związanych z rozwojem naszej parafii, która wciąż wymaga zarówno aktywnej formy zaangażowania, jak i skupienia modlitewnego.