Ogłoszenia parafialne 23. VI 2024

na 12 Niedzielę Zwykłą - 23 czerwca 2024r.

1) Nabożeństwa  ku czci Najśw. Serca Jezusowego  są  odprawiane  w niedzielę po  Mszy Św.  o godz. 1000 , a w dni powszednie  po Mszy Św. o godz. 1700.

2) Mimo, że w szkołach rozpoczął się już czas wakacji, wakacyjny układ Mszy Św. będzie ściśle w lipcu i sierpniu: czyli dopiero od 1 lipca (to oznacza, że w nadchodzącym tygodniu i w przyszłą niedzielę będzie jeszcze układ jak w ciągu całego roku).

3) Na Nowennę  do Matki Bożej Nieust. Pomocy oraz Mszę Św. w środę – 26. VI - na godz. 1800 zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi osoby należące do  Róż Rodziców, którzy modlą się na Różańcu za swoje dzieci.

W miesiącu czerwcu  przy relikwiach św. Siostry Faustyny będziemy się modlić w intencji  dzieci i młodzieży z naszej Parafii - o łaskę życia zgodnego z ewangelią, wolnego od zniewoleń i uzależnień.

4)  Adoracja Najśw. Sakramentu  z okazją do Spowiedzi w czwartek od g. 1830 - 2000 .

5) Spotkanie  dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek –   28 czerwca - o godz. 1900

Do uczestnictwa w spotkaniu są zobowiązani *rodzice którzy pragną w lipcu ochrzcić swoje dzieci oraz *rodzice chrzestni.

6) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

„Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu celebrowana będzie w dniach 28 i 29 czerwca br.

W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w dniu 29 czerwca suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 1000. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Będzie to jego pierwsza uroczysta celebracja liturgiczna w naszej archidiecezji.

Podczas uroczystej celebracji nieszporów (piątek) o godz. 1800 Ksiądz Arcybiskup dokona, już tradycyjnie, wręczenia nagród „Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis” oraz wręczy krzyże młodzieży wyjeżdżającej z Poznania na letnie doświadczenia misyjne”.

Zapraszamy serdecznie wszystkich na uroczystości do świątyni, która nazywana jest tradycyjnie „Matką Kościołów diecezji".

7) W naszej Parafii Msze Św. z Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła będą  odprawione  w sobotę o godz. 1700 i 1800.

W tym dniu będzie zbierana taca z przeznaczeniem na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

8) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Niech w każdym domu będzie chociaż jedno pismo katolickie.

9) Intencje mszalne oraz ogłoszenia znajdziemy w gablotach, w biuletynie i na stronie internetowej.

Suchy Las, 23 czerwca 2024r.