Ogłoszenia parafialne 26. III 2023

na 5 Niedzielę Wielkiego Postu - 26 marca 2023r.

1) Zapraszamy wszystkich do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Szczególne zaproszenie kierujemy do osób, które w tym roku jeszcze w nich nie uczestniczyły.

- Gorzkie Żale są odprawiane w niedzielę o godz. 1700 ( bezpośrednio po nich – ok. 1745 Msza Św.)

- Droga Krzyżowa jest w każdy piątek:

*dla dzieci: o godz. 1730.

*dla dorosłych oraz młodzieży: o godz. 1830 .

2) W środę - 29 marca - na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Mszę Św. o godz. 1800 zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi.

3) W środę – 29 marca – w Zespole Szkół Zakonu Pijarów odbędzie się spotkanie z dr Jackiem Pulikowskim. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.

4) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi w czwartek od godz. 1830 - 2000 .

5) W czwartek, 30 marca o g. 20oo, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego przeżycia wieczerzy paschalnej tzw. sederu, podczas którego odtworzymy żydowską celebrację wyjścia z Egiptu, a gość- ks. Tomasz Siuda-biblista, wyjaśni w jaki sposób Jezus Chrystus wypełnił ostatecznie żydowską Paschę. Zapisy w Zakrystii lub poprzez formularz na stronie internetowej i fb."

6) Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godz. 1900 .

7) Pragniemy zwrócić uwagę na nietypowy układ nadchodzącego czasu.

Najbliższa sobota – to I Sobota miesiąca, natomiast I Piątek będzie dopiero w następnym tygodniu, a będzie to już Wielki Tydzień.

8) Odwiedziny Chorych z Komunią Św.:

Zarówno *Ks. Proboszcz jak i *Ks. Wikariusz będą odwiedzać chorych z komunią Św. w PIĄTEK - 31 MARCA – od godz. 900.

Będą to już odwiedziny z okazji Świąt Wielkanocnych.

Dlatego chorych, którzy nie są ta tzw. stałej liście i proszą o Komunię Świętą tylko z okazji Świąt – prosimy zgłaszać w Biurze Parafialnym lub w zakrystii.

9) W sobotę - 1 kwietnia – udajemy się z parafialną pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

W dniu wyjazdu zbiórka na parkingu przy kościele o godz. 715.

10) Kontynuując praktykę 5 Pierwszych Sobót Miesiąca zapraszamy w sobotę - 1. IV:

O godz. 730 będzie odmawiany *Różaniec, o godz. 800 - *Msza Św. a po niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

11) Spotkanie z chorymi i starszymi Parafianami wobec Świąt Wielkanocnych - tzw. Dzień Chorych - odbędzie się również w sobotę, 1 kwietnia.

Od godz. 930 będzie okazja do Spowiedzi Św., o godz. 1000 MSZA ŚW., po Mszy Św. spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.

Bardzo prosimy rodziny oraz przyjaciół o umożliwienie chorym i starszym Parafianom udziału w tym spotkaniu.

12) Wobec licznych wydarzeń w sobotę – 1 kwietniawyjątkowo nie będzie wieczorem spotkania <W Szkole Jana Pawła II.

13) Przyszła Niedziela – 2 kwietnia - to NIEDZIELA PALMOWA - Męki Pańskiej. Przed Mszą Św. o godz. 1000 będzie uroczyste poświęcenie Palm, którego dokonamy przy Krzyżu Misyjnym, a stamtąd udamy się procesyjnie do kościoła. Wszystkich prosimy, by w Niedzielę Palmową przed Mszą Św. o godz. 1000 zgromadzili się przy Krzyżu.

14) W Niedzielę Palmową będzie można przed kościołem zaopatrzyć się w palemki wielkanocne przygotowane przez dzieci, młodzież i rodziców z naszej Parafii.

15) Dzieci, które należą do Wspólnotki Różańcowej będą miały w przyszłą niedzielę – 2 kwietnia, po Mszy Św. o 1130 - swoje spotkanie z wymianą Tajemnic.

Bardzo zachęcamy nowe dzieci do dołączenia do tejże Wspólnotki.

16) Pragniemy już dzisiaj zapowiedzieć, że parafialny Dzień Spowiedzi Św. przed Wielkanocą będzie w Wielki Wtorek – 4 kwietnia. Godzinowy rozkład podamy za tydzień.

17) Zachęcamy, aby na każdym stole zapalił się wielkanocny Paschalik.

W Paschaliki możemy się zaopatrzyć przy wychodzeniu z kościoła.

18) Dzisiaj po Mszach Świętych dzieci mogą jeszcze otrzymać Skarbonki CARITAS, dla przeprowadzenia znanej Wielkopostnej Akcji Pomocy Dzieciom.

19) Bardzo dziękujemy za ofiary składane na Daninę Diecezjalną.

20) W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca – ofiarą na tacę możemy wesprzeć dzieła inwestycyjne w Parafii.

21) Jeszcze dzisiaj możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

22) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzieci prosimy o odbieranie obrazków potwierdzających świętowanie Dnia Pańskiego.

23) Int. Mszalne i ogłoszenia znajdziemy w biuletynie, w gablotach i na stronie internetowej.

24) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

W piątek, dnia 31 marca 2023 roku w ramach wyrażenia naszej solidarności i obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II przejdziemy rozważając Drogę Krzyżową z kościoła pw. św. Małgorzaty na poznańskiej Śródce pod pomnik św. Jana Pawła II.

Nasze modlitewne spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00. Modlitwie będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański.

Prosimy również w ogłoszeniach parafialnych poinformować o wydarzeniu wiernych”.

Suchy Las, dn. 26 marca 2023r.