Ogłoszenia parafialne 16. VI 2024

na 11 Niedzielę Zwykłą - 16 czerwca 2024r.

1) Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Jezusowego są odprawiane w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1000 a w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 1700.

2) We wszelkich intencjach Siostry Lucynyw bliskości Dnia Imienin – modlimy się dzisiaj - 16. VI – podczas Mszy Św. o godz. 1000. Ale również w tej Wspólnocie pragniemy Życzyć Siostrze obfitości Bożych Łask i opieki Matki Najświętszej na drogach powołania i posługi w naszej Parafii. Życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. „Szczęść Boże!”

3) Wobec DNI GMINY Suchy Las, o Boże Błogosławieństwo dla mieszkańców naszej Gminy i wszelką pomyślność modlić się będziemy dzisiaj – 16 czerwca - o godz. 1800 w naszym kościele.

4) Dzisiejsza niedziela 16. VI – jest dla naszej Parafii Dniem Modlitw o Powołania oraz pomocy dla Seminarium Duchownego w Poznaniu.

Modlimy się w intencji powołań, zaś po Mszach Świętych możemy składać do puszek ofiary na rzecz naszego Arcybiskupiego Seminarium.

5) Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas VII odbędzie się we wtorek – 18 czerwca – o godz. 1900. Młodzież prosimy aby przyniosła z sobą indeksy.

6) Wszystkich, którzy dla pogłębienia wiary pragną poznawać nauczanie Kościoła, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się we wtorek18. VI - o godz. 2000 .

Na spotkaniu pochylimy się nad kolejnym rozdziałem Listu Apostolskiego Papieża Franciszka DESIDERIO DESIDERAVI - o formacji liturgicznej Ludu Bożego.

7) Na Nowennę do M. Bożej Nieustające Pomocy w środę - 19. VI. godz. 1800 - zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi – Koło Przyjaciół Radia Maryja. Z zatroskana tej Wspólnoty, Msza Św. o godz. 1800 zostanie odprawiona w intencjach Ojca Św., Radia Maryja i naszej Parafii oraz – z racji, że jest to 19 – ty dzień miesiąca – z zatroskania Wspólnoty Nieustającego Różańca - we wszelkich intencjach naszej umiłowanej Ojczyzny.

Po Mszy Świętej zapraszamy Koło Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich chętnych na spotkanie formacyjne do Domu Parafialnego.

8) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi w czwartek od g. 1830 - 2000 .

9) Ostatnie w tym sezonie spotkanie biblijne kobiet odbędzie się w czwartek 20 czerwca o g.20:00. Będzie to wspólne gotowanie dań biblijnych. Zapisy przez formularz na fb parafii.

10) Msza Św. DZIĘKCZYNNA na zakończenie Roku Szkolnego dla Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 odbędzie się w piątek, 21. VI - o godz. 1700 .

Bardzo prosimy rodziców, aby wspierali swoje dzieci w kształtowaniu postawy dziękczynienia.

11) Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godz. 1900 .

12) W minioną niedzielę świętowaliśmy festynem 10 rocznicę utworzenia naszej Parafii. Wszystkim, którzy całe serce, wiele pomysłów i czasu włożyli w przygotowanie i przebieg tego radosnego wydarzenia, wszystkim, którzy wsparli nas finansowo oraz wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do wspólnego świętowania – składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

13) Już dzisiaj pragniemy przekazać Drogim Parafianom trudną dla nas wiadomość – że decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity nasz Wikariusz: Ks. Michał Zamelek z dniem 25 sierpnia zostaje skierowany do pracy duszpasterskiej w Par. p.w. Św. Cyryla i Metodego w Poznaniu.

Mimo, że pragnęlibyśmy, aby ks. Michał mógł u nas kontynuować wszystkie dobre dzieła, jakie prowadzi - z posłuszeństwem poddajemy się decyzji Księdza Arcybiskupa Metropolity.

O Boże błogosławieństwo dla Ks. Michała na nowej placówce będziemy się modlić 18 sierpnia podczas Mszy Św. o godz. 1000.

14) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzieci prosimy o odbieranie obrazków potwierdzających świętowanie Dnia Pańskiego.

15) Intencje mszalne oraz ogłoszenia znajdziemy w gablotach, w biuletynie i na stronie internetowej.

Suchy Las, 16 czerwca 2024r.