Fotoalbum »

XVII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 12.07.2009

            Tradycyjnie, co roku, w drugą niedzielę lipca, Rodzina Radia Maryja spotyka się na Jasnej Górze u stóp SWOJEJ PATRONKI.

W tym roku to już siedemnasty raz. Nasze Koło Przyjaciół Radia Maryja dołączyło do tej wspólnoty w listopadzie 2006, zatem trzeci raz byliśmy na Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja. Była z nami także siostra Benigna z Moraska. Miło nam stwierdzić, że co roku pielgrzymki są coraz liczniejsze i atmosfera coraz bardziej rodzinna.

Jechaliśmy z pielgrzymką organizowaną przez Biuro Radia Maryja przy Kościele Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu, ul. Fredry. Były aż 4 autobusy pielgrzymów. Wyjechaliśmy przed północą dnia poprzedniego, aby być jak najwcześniej na Jasnej Górze. Całą drogę modliliśmy się i śpiewaliśmy. Do Częstochowy dotarliśmy już przed godziną 5.00 rano. W kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej było już wielu pielgrzymów, którzy czekali na odsłonięcie Cudownego Obrazu, śpiewając Pieśni Maryjne. Pielgrzymi z całej Polski i świata byli dla siebie przyjaźni, radośni i życzliwi. Wiele transparentów, flag, zdjęć z różnych parafii z całej Polski i świata.

Serce się raduje, gdy widać tyle wspaniałych ludzi myślących podobnie, kochających Pana Boga, Kościół, Polskę i ludzi. Z takim hasłem otrzymaliśmy „moherowe bereciki”, symbol XVII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, abyśmy przez cały rok pamiętali o Bogu i byli życzliwi dla ludzi.

Przed uroczystą Mszą Św., można było wysłuchać koncertu Orkiestry Koncertowej Victoria z Warszawy Rembertowa, Kapeli znad Baryczy i cygańskiego zespołu Teme Roma. Następnie do pielgrzymów przemówił prof. Piotr Jaroszyński, który zwrócił uwagę na rolę środków społecznego przekazu w kreowaniu opinii. Dalej o znaczeniu Rodziny Radia Maryja i fenomenie Moherowych Beretów mówił prof. Rafał Broda. O Rodzinie Radia Maryja, jako o awangardzie Narodu w jego walce o zachowanie własnej duszy, mówił prof. Bogusław Wolniewicz.

O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. bp. Wacław Depo, ordynariusz zamojsko-lubaczowski. Współkoncelebransami było dziewięciu biskupów i 240 księży. Na ołtarzu stał – przewodził wyjątkowy krzyż – Krzyż Wielkiego Piątku Jana Pawła II – ten, który Ojciec Święty trzymał przy swoim sercu na kilka dni przed śmiercią.

Na zakończenie uroczystości Rodzina Radia Maryja wysłała specjalny telegram do Ojca Św. Benedykta XVI, w którym dziękuje za biskupów i kapłanów, zwłaszcza tych, posługujących w Radiu. W telegramie przedstawiono też ideę nowej telefonii komórkowej „w Rodzinie”, która ma służyć „nawiązywaniu komunikacji i porozumieniu między jednostkami i wspólnotami oraz rozpowszechnianiu kultury szacunku, dialogu i przyjaźni”, uzupełniając posługę Radia Maryja i Telewizji Trwam. Pielgrzymkę zakończyła Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę daje nam wielkie umocnienie, daje nadzieję i pewność, że prawda zwycięży i Polska zwycięży

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Przygotowała Joanna Miler

 

 

 

 

 

 

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań