Fotoalbum »

Witamy ks. Michała Nowackiego 1.07.2009

W czwartek, 21 maja 2009 roku, w Katedrze Poznańskiej Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki udzielił piętnastu diakonom święceń kapłańskich. Wśród diakonów znajdował się obecny wikariusz naszej Parafii – ks. mgr Michał Nowacki.

Mimo, że do parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Suchym Lesie skierowany został z dniem 1 lipca, swoją posługę duszpasterską podjął jeszcze w końcu czerwca.

Ksiądz Wikariusz pochodzi z parafii pw. św. Michała w Czempiniu, w tym roku po raz 15 będzie uczestnikiem Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jest przewodnikiem grupy 14.

Księdzu Wikariuszowi życzymy wielu Bożych łask, głębokiej wiary, nadziei i miłości oraz życzliwych ludzi na kapłańskiej drodze i powtarzamy za papieżem Benedyktem XVI: „Oby Rok Kapłański mógł doprowadzić wszystkich kapłanów do całkowitego utożsamienia się z Jezusem Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym, aby naśladując św. Jana Chrzciciela, gotowi oni byli do „umniejszania się”, aby On wrastał, aby idąc za przykładem Proboszcza z Ars, odczuwali w sposób stały i głęboki odpowiedzialność za swoją misję, która jest znakiem i obecnością nieskończonego miłosierdzia Bożego. Zawierzamy Matce Bożej, Matce Kościoła, dopiero co rozpoczęty Rok Kapłański i wszystkich kapłanów świata”.