Fotoalbum »

Rekolekcje dla dzieci 11- 13.03.2009

Wielki Post to czas wewnętrznej przemiany i duchowego przygotowania się do godnego i pełnego przeżycia Tajemnicy Zmartwychwstania poprzez udział w nabożeństwach pasyjnych, rekolekcjach oraz przystąpienie do Sakramentu Pojednania.

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne trwały od 11 – 13 marca. Prowadził je ks. Błażej.
W związku z obchodzonym w Kościele Rokiem Świętego Pawła, to on towarzyszył uczniom przez minione trzy dni. Poprzez katechezę w kościele oraz zajęcia w szkole poznawali oni jego życie oraz nauczanie.
Efekty ich pracy można oglądać w sucholeskim kościele – są tu piękne rysunki, obrazy i plakaty przedstawiające nie tylko sylwetkę św. Pawła i wybrane zdarzenia z jego życia, ale także nauczanie Apostoła Narodów.
W klasach 3 – 6 rekolekcje zwieńczone zostały Mszą Świętą, natomiast najmłodsi (klasy 1-2) wzięli udział w Nabożeństwie Słowa.
Podczas rekolekcji można było przystąpić do Sakramentu Pojednania. nie zabrakło też okazji do wspólnego śpiewu i modlitwy, również o przemianę własnego serca.

Modlitwa do św. Pawła

Pawle, Apostole pogan
choć jest wielu świętych w niebie,
dzisiaj Ciebie bardzo proszę,
abyś pomógł mi w potrzebie.

Ty, choć w grzechach wielu żyłeś
i krzywdziłeś ludzi srodze,
to się całkiem nawróciłeś,
gdy Cię Jezus spotkał w drodze.

Wyproś dla mnie nowe życie,
pełne dobra i radości.
Chociaż jestem jeszcze dzieckiem,
chcę żyć święcie i w miłości.

Uczyń ze mnie apostoła,
abym świadkiem był Jezusa,
abym swoich słów i czynów
nigdy wstydzić się nie musiał.