Fotoalbum »

Odnowienie posługi Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. - 19.06.2022

W niedzielę 19 czerwca 2022 roku w czasie Pielgrzymki Mężczyzn 312 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej dokonało swojego odnowienia funkcji na kolejny rok.
Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. biskup Jan Glapiak.

zobacz zdjęcia

Nowi Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. zostali ustanowieni w katedrze przez JE ks. abp. St. Gądeckiego  18.06.2022

Głównym motywem wprowadzenia posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św. w Kościele pozostaje duchowe dobro wiernych – mówił abp Gądecki.

Do pełnienia tej funkcji w archidiecezji poznańskiej przygotowało się 89 mężczyzn i 54 siostry zakonne, odbywając specjalne studium przygotowawcze i uczestnicząc w rekolekcjach.

Metropolita poznański podkreślił, że Eucharystia jest wielkim darem dla wspólnoty wierzących, a dzięki posłudze nadzwyczajnych szafarzy roznoszących Komunię św. wierni mogą coraz pełniej zaznawać skuteczności zbawczego działania Eucharystii. Ponadto:

„Szafarze Komunii świętej powinni wyróżniać się dojrzałą wiarą, zdrową pobożnością eucharystyczną i intensywnym życiem sakramentalnym, przykładną postawą w życiu małżeńskim, rodzinnym, zawodowym i sąsiedzkim, a także w domu zakonnym, niezbędnymi kwalifikacjami intelektualnymi, sprawnością psychiczną i fizyczną, aktywnym udziałem w życiu parafialnym, poważaniem ze strony duchowieństwa i wiernych, pozytywnymi cechami charakteru warunkującymi otwartość i służebną postawę wobec ludzi, serdecznością oraz łatwością nawiązywania kontaktów z osobami chorymi i w podeszłym wieku”

Szafarzy w naszej archidiecezji jest obecnie ponad 2 tys.