Fotoalbum »

Rekolekcje dla młodzieży 30.03- 1.04.2009

Wielki Post to czas wewnętrznej przemiany i duchowego przygotowania się do godnego i pełnego przeżycia Tajemnicy Zmartwychwstania poprzez udział w nabożeństwach pasyjnych, rekolekcjach oraz przystąpienie do Sakramentu Pojednania.

W dniach od 30 marca do 1 kwietnia młodzież gimnazjalna przeżywała Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. W łączności z tegorocznym hasłem roku duszpasterskiego: „Otoczmy troską życie” Ojciec Rekolekcjonista podczas spotkań przypominał, że obowiązkiem każdego chrześcijanina jest troska o rozwój każdego życia, także duchowego. W kolejnych naukach przywołał znaki na drodze do nieba (Dekalog, Sakramenty Święte, modlitwa) oraz wskazał na ogrom Bożej miłości ku człowiekowi.

W szkole uczniowie spotkali się z klerykami z Poznańskiego Seminarium Duchownego, dzięki którym mogli „dotknąć” tajemnicy powołania i seminaryjnego życia oraz z O. Dydakiem, który z uśmiechem przybliżył uczniom duchowość franciszkańską.

Podczas wszystkich spotkań przedstawiane były prezentacje multimedialne, a konferencje w kościele wzbogacone zostały o śpiew animowany przez S. Lucynę.

Zwieńczeniem rekolekcji była spowiedź, Droga Krzyżowa oraz Msza Święta odprawiona w intencji uczniów, by – zgodnie ze słowami i na wzór swego Patrona, Jana Pawła II – potrafili wiele od siebie wymagać, nawet, jeśli inni wymagać nie będą.