Aktualności »

Niedziela Miłosierdzia 2021

Niedziela 11.04. - Święto Miłosierdzia Bożego

Z tym Świętem wiąże się wielka obietnica Jezusa:

„W dniu tym otwarte są wnętrzności Miłosierdzia Mego, wylewam całe morze Łask na dusze, które się zbliżą do źródeł Miłosierdzia mego”.

Zachęcamy  do  modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, którą przekazał nam sam Jezus przez Siostrę Faustynę. Odmawiamy ją zawsze na rozpoczęcie czwartkowej Adoracji.

Zapraszamy na Koronkę do kościoła w godzinie Miłosierdzia – czyli w niedzielę na godz. 1500.

Posiadając Relikwie Św. Faustyny – Apostołki Bożego Miłosierdzia – czujmy się szczególnie zobowiązani – również za pośrednictwem Internetu - do włączania się w Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego - w sobotę Oktawy Wielkanocnej - po Mszy Św. o godz. 1700.

Wypraszajmy wspólnie Miłosierdzie dla nas i całego świata.

Niech nas podtrzymuje na duchu ta prawda, że Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja!!!

W związku z Tygodniem Miłosierdzia – przed kościołem jest przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz CARITAS Archidiecezji Poznańskiej. „Bóg Zapłać”

Dzisiejsza Uroczystość jest to Międzynarodowe Święto CARITAS.  Z tej okazji bardzo dziękujemy naszemu Parafialnemu Zespołowi CARITAS za niezwykłe poświęcenie na rzecz potrzebujących.

14 kwietnia Święto Chrztu Polski,

Akcja Katolicka i Fundacja „Słowo” zachęcają do wywieszenia biało-czerwonej flagi państwowej.

To już trzecie obchody święta ustanowionego przez Sejm w zeszłym roku.

„Wraz z chrztem Polska pojawiła się na mapach Europy”

Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski
22 lutego 2019 r.