Aktualności »

Nabożeństwo Ekumeniczne 19.01.2009

W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan jedno z nabożeństw ekumenicznych odbyło się w Kościele Rzymskokatolickim p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchym Lesie.

Podczas wspólnej modlitwy z duchownymi różnych wyznań chrześcijańskich proszono Boga o odwagę w podejmowaniu posługi na rzecz jednania chrześcijan i przyczynianie się w ten sposób do jedności całego rodzaju ludzkiego.

W homilii ks. Infułat Roman Skrzypczak (z Kościoła Polskokatolickiego) szczególną uwagę zwrócił na to, co już udało się osiągnąć oraz przypomniał, że najważniejsza jest miłość do Chrystusa zbliżająca ludzi do siebie.

Po modlitwie (Rz 8, 38n): „Ani śmierć, ani aniołowie, ani zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani moce, ani to, co wysoko, ani to, co głęboko, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, naszym Panu”, przedstawiciele poszczególnych Kościołów udzielili zebranym swego błogosławieństwa.