|
|
Podobnie jak w ubiegłych latach, choć ze względu na epidemię w zmienionej formule, w dniach 6-15 lipca odbyła się 87. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wzięło w niej udział 1212 pielgrzymów, 30 księży, 12 sióstr zakonnych, 11 kleryków i 5 zakonników. Po przebyciu, sztafetowo, 300-kilometrowego szlaku, pielgrzymi pokłonili się Matce Bożej:
uczestniczyli w Mszy św. sprawowanej przez bp. Szymona Stułkowskiego
oraz w Apelu Jasnogórskim... Panu Bogu i Maryi niech będą dzięki za ten czas!
więcej
|
AKTUALNOŚCI
|
WNIEBOWZIĘCIE MARYI UKAZUJE CEL, DO KTÓREGO ZMIERZAMY WSZYSCY
W połowie sierpnia chrześcijanie na Wschodzie i na Zachodzie wspólnie obchodzą uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Kościele katolickim dogmat o Wniebowzięciu został ogłoszony przez mego czcigodnego poprzednika sługę Bożego papieża Piusa XII w Roku Świętym 1950. Ale historia wiary w tę tajemnicę sięga pierwszych wieków Kościoła.
To wydarzenie jest nazywane na Wschodzie jeszcze dzisiaj «Zaśnięciem Matki Bożej». Starożytna mozaika w bazylice Matki Boskiej Większej w Rzymie, do której inspiracją była właśnie wschodnia ikona Dormitio («Zaśnięcie»), przedstawia apostołów, którzy — uprzedzeni przez aniołów o ziemskim kresie życia Matki Jezusa — zgromadzili się wokół łoża Dziewicy. W centrum znajduje się Jezus, który trzyma w ramionach dziewczynkę: to Maryja, która stała się «maluczką» dla Królestwa i prowadzona jest przez Pana do nieba...
Dzisiaj świętujemy wielką tajemnicę; to tajemnica, która przynosi nam wszystkim nadzieję i radość, w Maryi widzimy bowiem cel, do którego zmierzają ci wszyscy, którzy potrafią związać swoje życie z życiem Jezusa, którzy potrafią iść za Nim tak, jak szła Maryja.
To święto mówi więc o naszej przyszłości, mówi, że my również staniemy u boku Jezusa w radości Boga, i jest dla nas zachętą, abyśmy byli odważni, abyśmy wierzyli, że moc zmartwychwstania Chrystusa może działać także w nas i uczynić nas mężczyznami i kobietami, którzy starają się żyć codziennie jakby już zmartwychwstali, wnosząc światło dobra w ciemności zła istniejącego w świecie.
Benedykt XVI, Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański"
15 sierpnia 2011 — Castel Gandolfo
|
I Sobota miesiąca - Trwamy przy Św. Janie Pawle II.
Zapraszamy
w sobotę
na godz. 2000
Apel Jasnogórski o godz. 2100
|
środa - 11. VIII
- na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
zapraszamy zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi.
|
„Maryja jest naszą przewodniczką po ciemnych stronach wiary. Po drogach wiary nie wolno kroczyć samemu, bez przewodnika. Św. Jan od Krzyża jest na tej drodze przewodnikiem doktrynalnym, co do doktryny i nauczania. Przewodnikiem egzystencjalnym co do codzienności i banalności naszego życia jest Maryja stojąca pod krzyżem”- mówił w przedostatnim dniu Nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej ojciec Ernest Zielonka.
„Maryja która stoi pod krzyżem na którym jej syn przelewa krew, staje się naszą Matką. On bierze nas za rękę i wtedy kiedy jest źle, ciemno i kiedy wydaje się że wszystko nie ma sensu, to wtedy Ona nas prowadzi powoli i czule, a my, bo słabi jesteśmy im bardziej uciekamy od Boga, tym bardziej On nas kocha”- mówił ojciec przeor.
więcej -->
Przyjmując szkaplerz karmelitański czciciele Matki Bożej z Góry Karmel doznają Jej szczególnej opieki co do duszy i ciała w tym życiu, a szczególnie w godzinę śmierci i zostają włączeni do modlitw zakonu karmelitańskiego. Szkaplerz można przyjąć po każdej Mszy św. w Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów Bosych. Należy zgłosić się 15 min. przed dowolną Mszą św. i nabyć szkaplerz, a po Mszy św. następuje obrzęd przyjęcia do szkaplerza. więcej -->
|
Wznowienie nawiedzenie Matki Bożej od 1. VIII.
W każdy wtorek lata
zapraszamy na Różaniec i Apel Jasnogórski
o godz. 20:30 w kaplicy.
|
Plecak pełen uśmiechu.
Zachęcamy do składania do kartonów za ławkami przyborów szkolnych dla najmłodszych z Diecezji Grodzieńskiej na Białorusi.
Potrzebne: plecaki, kredki, mazaki, farbki, plastelina, linijki, gumki, długopisy, ołówki, zeszyty, bloki oraz inne przybory przydatne każdego dnia w szkole.
|
|
|