Aktualności »

Lipiec 2021

Podobnie jak w ubiegłych latach, choć ze względu na epidemię w zmienionej formule, w dniach 6-15 lipca odbyła się 87. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.  Wzięło w niej udział 1212 pielgrzymów,  30 księży, 12 sióstr zakonnych, 11 kleryków i 5 zakonników. Po przebyciu, sztafetowo, 300-kilometrowego szlaku, pielgrzymi pokłonili się Matce Bożej:
uczestniczyli w Mszy św. sprawowanej przez bp. Szymona Stułkowskiego
oraz w Apelu Jasnogórskim...  Panu Bogu i Maryi niech będą dzięki za ten czas!

AKTUALNOŚCI

WNIEBOWZIĘCIE MARYI UKAZUJE CEL, DO KTÓREGO ZMIERZAMY WSZYSCY W połowie sierpnia chrześcijanie na Wschodzie i na Zachodzie wspólnie obchodzą uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Kościele katolickim dogmat o Wniebowzięciu został ogłoszony przez mego czcigodnego poprzednika sługę Bożego papieża Piusa XII w Roku Świętym 1950. Ale historia wiary w tę tajemnicę sięga pierwszych wieków Kościoła.

To wydarzenie jest nazywane na Wschodzie jeszcze dzisiaj «Zaśnięciem Matki Bożej». Starożytna mozaika w bazylice Matki Boskiej Większej w Rzymie, do której inspiracją była właśnie wschodnia ikona Dormitio («Zaśnięcie»), przedstawia apostołów, którzy — uprzedzeni przez aniołów o ziemskim kresie życia Matki Jezusa — zgromadzili się wokół łoża Dziewicy. W centrum znajduje się Jezus, który trzyma w ramionach dziewczynkę: to Maryja, która stała się «maluczką» dla Królestwa i prowadzona jest przez Pana do nieba...

Dzisiaj świętujemy wielką tajemnicę; to tajemnica, która przynosi nam wszystkim nadzieję i radość, w Maryi widzimy bowiem cel, do którego zmierzają ci wszyscy, którzy potrafią związać swoje życie z życiem Jezusa, którzy potrafią iść za Nim tak, jak szła Maryja.

To święto mówi więc o naszej przyszłości, mówi, że my również staniemy u boku Jezusa w radości Boga, i jest dla nas zachętą, abyśmy byli odważni, abyśmy wierzyli, że moc zmartwychwstania Chrystusa może działać także w nas i uczynić nas mężczyznami i kobietami, którzy starają się żyć codziennie jakby już zmartwychwstali, wnosząc światło dobra w ciemności zła istniejącego w świecie.

Benedykt XVI, Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański"
15 sierpnia 2011 — Castel Gandolfo

I Sobota miesiąca - Trwamy przy Św. Janie Pawle II.

w sobotę
na godz. 2000

Apel Jasnogórski o godz. 2100

środa - 11. VIII

na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

zapraszamy zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi.

„Maryja jest naszą przewodniczką po ciemnych stronach wiary. Po drogach wiary nie wolno kroczyć samemu, bez przewodnika. Św. Jan od Krzyża jest na tej drodze przewodnikiem doktrynalnym, co do doktryny i nauczania. Przewodnikiem egzystencjalnym co do codzienności i banalności naszego życia jest Maryja stojąca pod krzyżem”- mówił w przedostatnim dniu Nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej ojciec Ernest Zielonka.

„Maryja która stoi pod krzyżem na którym jej syn przelewa krew, staje się naszą Matką. On bierze nas za rękę i wtedy kiedy jest źle, ciemno i kiedy wydaje się że wszystko nie ma sensu, to wtedy Ona nas prowadzi powoli i czule, a my, bo słabi jesteśmy im bardziej uciekamy od Boga, tym bardziej On nas kocha”- mówił ojciec przeor.

Przyjmując szkaplerz karmelitański czciciele Matki Bożej z Góry Karmel doznają Jej szczególnej opieki co do duszy i ciała w tym życiu, a szczególnie w godzinę śmierci i zostają włączeni do modlitw zakonu karmelitańskiego. Szkaplerz można przyjąć po każdej Mszy św. w Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów Bosych. Należy zgłosić się 15 min. przed dowolną Mszą św. i nabyć szkaplerz, a po Mszy św. następuje obrzęd przyjęcia do szkaplerza.  więcej -->

Wznowienie nawiedzenie Matki Bożej od 1. VIII.

W każdy wtorek lata

zapraszamy na Różaniec i Apel Jasnogórski

o godz. 20:30 w kaplicy.

Plecak pełen uśmiechu.

Zachęcamy do składania do kartonów za ławkami przyborów szkolnych dla najmłodszych z Diecezji Grodzieńskiej na Białorusi.

Potrzebne: plecaki, kredki, mazaki, farbki, plastelina, linijki, gumki, długopisy, ołówki, zeszyty, bloki oraz inne przybory przydatne każdego dnia w szkole.