Aktualności »

Kwiecień 2023

XV Tydzień Biblijny

Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

XV Tydzień Biblijny - od 23 do 29 kwietnia.

Tegoroczne hasło

"Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego"

nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego

Kościoła w Polsce - "Wierzę w Kościół Chrystusowy".

23 kwietna to również

Niedziela Narodowego Czytania Pisma Świętego.

Czy chcecie gardzić Kościołem?” (1Kor 11,22)  Te słowa stanowią myśl przewodnią tegorocznej celebracji.

W naszym kościele:

- zatrzymajmy się przy ekspozycji, aby również dotknąć klimatu biblijnego.

- bardzo zachęcamy, aby przy wychodzeniu z kościoła zabrać ze stolika za ławkami szczególny pokarm pod postacią fragmentów Pisma Świętego. Zabierzmy kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii wg św. Jana i Listów Janowych, by po powrocie do domu poznać to słowo, jakim Bóg nas posila.

- polecamy także Biuletyn ze specjalnym dodatkiem, który może bardzo ubogacić przeżywanie tego tygodnia.

- ponadto - duchowym przeżyciem niech będzie w piątek o godz. 1830 udział w nabożeństwie DROGA ŚWIATŁA - by zanurzyć się w krótkie fragmenty Pisma Świętego i rozważania.

środa - 19. kwietnia dzień modlitw Nieustającego

Różańca - godz. 1800 Msza Św. we wszystkich

intencjach naszej umiłowanej Ojczyzny.   czytaj więcej

na Nowennę do Matki Boskiej

Nieustającej Pomocy i na Mszę Św. na godz. 1800

zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi

członków Koła Przyjaciół Radia Maryja.

czwartek - 20. kwietnia po Mszy św. o godz. 1800

adoracja Najświętszego Sakramentu

z okazją do spowiedzi

Drodzy Siostry i Bracia!

Wymownie brzmią słowa dzisiejszej Ewangelii: „Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego”.

Kiedy to wszystko, co dzisiaj dzieje się na świecie przyprawia nas o lęk i odczuwamy niepokój wysłannik Boży mówi, że ci, którzy szukają Chrystusa, którzy chcą być blisko Niego - nie muszą się bać!

Tak, jak w przypadku niewiast - ze spotkania ze Zmartwychwstałym odchodzi się wprawdzie jeszcze z bojaźnią, ale też z wielką radością! Jezus Zmartwychwstały pokazał bowiem, że to ON jest Panem i zwycięzcą wszelkiego zła.

Módlmy się zatem, aby wszyscy ludzie zatęsknili za Chrystusem – aby świat zmienił swój „azymut” na kierunek ku Chrystusowi. Nie będzie pokoju na świecie, jeśli odrzuca się Tego, który jest jego źródłem!

W tę Świętą Noc Zmartwychwstania życzymy przeżywania Pokoju i Radości w naszych rodzinach, w naszych domach, życzymy Pokoju Ukrainy jak i dla całego Świata

Niech Zmartwychwstały Jezus obdarza Wszystkich potrzebnymi Łaskami.

W I Święto Wielkanocy (niedziela) Msze Św. będą o godz. 1000 , 1130 i 18 00. (nie ma Mszy Św. o godz. 800).

W Poniedziałek Wielkanocny będzie porządek niedzielny, czyli Msze Św. będą o godz. 800 , 1000 , 1130 i 1800 .

Wszystkich, którzy dla pogłębienia wiary pragną poznawać nauczanie Kościoła, zapraszamy na spotkanie we wtorek11. IV - o godz. 2000 w Domu Par. Na spotkaniu pochylimy się nad drugim rozdziałem adhortacji apostolskiej Papieża Franciszka: GAUDETE ET EXSULTATE - o powołaniu do świętości w świecie współczesnym.

środa - 12. kwietnia godz. 1800

na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

zapraszamy Rodziców Dzieci, które przystąpią w maju

do I Komunii Świętej.

Droga Krzyżowa w Obronie Jana Pawła II:

ZAPROSZENIA

RELACJE

Wielkanocne Spotkanie Seniorów

W sobotę 1. kwietnia, u progu Wielkiego Tygodnia, seniorzy naszej parafii spotkali się na Wielkanocnym poczęstunku, poprzedzonym Mszą świętą i spowiedzią wielkanocną. Była okazja do złożenia sobie życzeń i podzielenia się świątecznym jajkiem.

Droga Krzyżowa w obronie dobrego imienia św.  Jana Pawła II, Poznań

W piątek, 31 marca, w ramach obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II, odbyła się Droga Krzyżowa: z kościoła pw. św. Małgorzaty na poznańskiej Śródce pod pomnik św. Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim.  Modlitwie przewodniczył Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. Modlitewne spotkanie zakończyło się błogosławieństwem i wspólnym odśpiewaniem „Barki”.

Abp Stanisław  Gądecki powiedział między innymi:

- Ojciec Święty, Jan Paweł II, nauczał jak żyć i żył, jak nauczał

- Za słowami i czynami Jana Pawła II stała jego osobista świętość

- Sprowadziła nas tutaj wdzięczność  zobacz zdjęcia

W niedzielę 05. marca rozpoczęła się wizytacja ks. bp Grzegorza Balcerka w naszej Parafii. Ksiądz biskup odprawił Mszę św. o godz. 10:00 i uczestniczył w Mszy Świętej o godz. 11:30. Po południu spotkał się z radami parafialnymi i przedstawicielami wspólnot parafialnych. Wspólnie modliliśmy się o 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Gorzkimi Żalami. Zobacz zdjęcia.