Aktualności »

Dzień Chorych w naszej Parafii 12.02.2022

 

zobacz zdjęcia

Światowy Dzień Chorego przypada w dniu wspomnienia Matki Bożej z Lourdes. Jest to również dzień, w którym w 1984 roku ogłoszono pierwszy w dziejach Kościoła list apostolski „Salvifici doloris”, poświęcony wartości ludzkiego cierpienia., Jana Pawła II. Decyzję o ustanowieniu Dnia Chorego papież Jan Paweł II podjął 13 maja 1992 roku, w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie.

W tym roku Światowy Dzień Chorego przebiega pod hasłem: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny (Łk 6, 36). Trwając na drodze miłosierdzia przy tych, którzy cierpią.”

Archidiecezjalne obchody tego Dnia  odbędą się w niedzielę o godz. 13.30 w kościele pw. MB  Bolesnej w Poznaniu. Uroczystej Mszy Świętej w intencji lekarzy, pielęgniarek i chorych przewodniczyć będzie  Bp Grzegorz  Balcerek.

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań