Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 14 I 2018

na  2  Niedzielę  Zwykłą - 14  stycznia  2018r.

1) W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jest to także dzień modlitwy i pamięci o naszych Rodakach rozsianych po świecie. Niech obecność w naszej parafii Sióstr Misjonarek Dla Polonii o tym nam przypomina.

W intencji Migrantów będzie odmówiony Różaniec środowy – o godz. 1730 .

Będziemy się także modlić o rychłą beatyfikację założyciela Sióstr Misjonarek dla Polonii Zagranicznej – O Ignacego Posadzego.

Przy tej okazji przypominamy, że mimo kolędy – tradycyjnie  w każdą środę oraz w soboty modlimy się  na Różańcu o godz. 1730.

2) Członków   wszystkich Grup Duszpasterskich zapraszamy na SPOTKANIE  OPŁATKOWE  dzisiaj - niedziela - 14 stycznia - na godz. 1500.

3)  W środę 17 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i na Mszę Św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i naszej Parafii.  Po Mszy Św. odbędzie się zebranie formacyjne dla członków Koła Przyjaciół Radia Maryja i dla wszystkich chętnych w Domu Parafialnym.

4) Od 18 do 25 stycznia przeżywać będziemy kolejny  Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Obchodzony jest on w 2018 roku pod hasłem:< Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6)>

Udział w liturgii w poszczególne dni w kościołach Poznania i okolicy niech wyraża naszą  troskę o zjednoczenie Chrześcijaństwa. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

5)  Adoracja Najśw. Sakramentu  - z okazja do Spowiedzi Św.w czwartek od 1830 - 2000 .

6) W piątek 19 stycznia przypada kolejny dzień modlitwy Wspólnoty Nieustającego Różańca, do której zachęcamy wszystkich parafian. W ramach Nieustającego Różańca zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 8.00 we wszystkich intencjach naszej umiłowanej Ojczyzny.

7) Komunikaty Kurii Metropolitalnej:

„Caritas Archidiecezji Poznańskiej serdecznie zaprasza Babcie i Dziadków, Wnuczki, Wnuków i całe Rodziny do wspólnej modlitwy z okazji Ich święta.

W Bazylice Archidiecezjalnej pw. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu, w piątek,
19 stycznia 2018 r. o godzinie 18.00 odbędzie się Msza Święta, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek.

Po Eucharystii zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem TAKIETAM z XII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu”.

8) W przyszłą niedzielę – 21 stycznia – zapraszamy na  godz. 1110 (czyli pomiędzy Mszami Św.na JASEŁKA, które przedstawią dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Suchym Lesie.

Uczestników Mszy Św. o 1000 zachęcamy do pozostania a wszystkich, którzy wybiorą się na Mszę Św. z udziałem dzieci zapraszamy tym razem wcześniej – czyli już na godz. 1110.

W szczególny sposób dla dzieci, ale także dla dorosłych  niech to będzie okazja do przeżycia jeszcze raz wzniosłej tajemnicy przyjścia na świat Syna Bożego.

- 2 -

9) W minioną niedzielę  w kościele pw. Wszystkich Świętych w Chludowie z repertuarem kolęd i pastorałek oraz utworów świątecznych wystąpiła Orkiestra Dęta z Chludowa pod batutą Krzysztofa Żeleśkiewicza.

Pragniemy przekazać dobrą wiadomość, że  tym razem Orkiestrę ze świątecznym repertuarem będzie można usłyszeć w naszym sucholeskim kościele, w niedzielę 21 stycznia o godz. 17.00 przed wieczorną Eucharystią. Zapraszamy serdecznie. Wstęp  oczywiście wolny.

10) Rodzice modlący się na różańcu za swoje dzieci, którzy  nie otrzymali e-mail`a z tajemnicami  różańcowymi  na 2018 rok, mogą odebrać wersję papierową w zakrystii  po  Mszy  św.

11) W dniach 6,7,8 kwietnia 2018 roku odbędzie sie pielgrzymka parafialna do  Łagiewnik i Krakowa, a także do Sanktuarium Chrystusa Cierpiącego Słynącego Łaskami w Imbramowicach.( niedaleko Krakowa). Dla chętnych udział w czuwaniu nocnym w klasztorze sióstr Norbertanek przed obrazem Jezusa Cierpiącego.

Zwiedzanie z przewodnikiem kościołów wokół Rynku Głównego w Krakowie.

Udział w uroczystościach Święta Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Więcej informacji na  plakacie.

12) Dzisiaj przed kościołem  są zbierane ofiary na pomoc Charytatywną w Parafii. „Bóg Zapłać”.

13) W przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na „Radio EMAUS”.

14) Przy wychodzeniu z kościoła możemy nabywać prasę katolicką.

15) Intencje Mszalne znajdują się w gablocie, w biuletynie oraz na stronie internetowej.

16) Plan kolędy dostępny w zakładce Kolęda

17) Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Alinę Mąka z ul. Borówkowej. Pogrzeb odbył się  w dniu wczorajszym (sobota). Polećmy Ją  Bożemu Miłosierdziu: …

Suchy Las, dn. 14 stycznia 2018r.