Grupy parafialne »

Chór Parafialny SOLI DEO

Chór powstał 22.11.2000r. z inicjatywy pani Lucyny Dudkiewicz -  dyrygenta chóru.

Pierwszy występ miał miejsce tegoż samego roku na pasterce. Spotkania odbywają się co środę o godz. 19.00 , dzięki uprzejmości ks. Proboszcza, w salce przy kościele w Suchym Lesie.

Chór skupia około 20 osób, ale otwarci jesteśmy na nowych członków, których do współpracy serdecznie zapraszamy. W dorobku chóru znajdują się m.in. występy w:

• Powiatowym Kolędowaniu w Buku
  • Przeglądach Chórów zrzeszonych w stowarzyszeniu Cecylianum
  • Festiwalu Muzyki Chóralnej w Koźminie
  • Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Skórzewie

Koncertujemy i aktywnie uczestniczymy w mszach świętych w kościołach województwa wielkopolskiego i wielu parafiach poznańskich. Uświetniamy śpiewem uroczystości ślubne i jubileuszowe. Od 2006 roku jesteśmy organizatorem corocznego festiwalu muzyki sakralnej, który odbywa się w miesiącach wiosennych w naszym sucholeskim kościele.