Ogłoszenia parafialne 14 X 2018

na 28 Niedzielę Zwykłą - 14 października 2018r.

1) Dzisiaj przeżywamy w Polsce kolejny Dzień Papieski. Przypada on w roku szczególnym – 40 rocznicy wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Z tej okazji przeprowadzana jest przy kościołach zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. „Bóg Zapłać” za wspieranie tego żywego Pomnika Jana Pawła II.

2) W Dniu Imienin - Siostrze Małgorzacie Bajwolskiej –życzymy dużo zdrowia i wszelkich potrzebnych Łask dla podejmowania zadań powierzanych Jej przez Zgromadzenie.

W szczególny sposób będziemy Siostrę Małgorzatę polecać Bogu podczas Mszy Św. o godz. 1000, odprawianej w Jej intencji.

3) Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych:

*w sobotę i w niedzielę - DLA WSZYSTKICH - o godz. 1730.

*Różaniec DLA DZIECI : od poniedziałku do piątku o godz. 1730 .

*Różaniec DLA DOROSŁYCH : od poniedziałku do piątku o godz. 1830.

4) W środę 17 października o godz. 18.00 po Nowennie do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i naszej Parafii. Po Mszy Św. zapraszamy wszystkich chętnych do Domu Parafialnego na zebranie formacyjne Przyjaciół Radia Maryja.

5) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. w czwartek:

- o godz. 1830 Różaniec,

- następnie do godz. 2000 - cicha Adoracja.

6) Spotkanie dla rodziców młodzieży uczestniczącej w piątkowych spotkaniach, oraz dla tych, którzy chcieli by poznać ideę Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w czwartek 18.10 po wieczornej adoracji w Domu Parafialnym

7) W piątek 19 października przypada kolejny dzień modlitw Nieustającego Różańca. Przypominamy uczestnikom tej Wspólnoty i zapraszamy chętnych do włączenia się do tej modlitwy.

W ramach Nieustającego Różańca o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Św. we wszystkich intencjach naszej umiłowanej Ojczyzny.

8) Spotkanie młodzieży chcącej angażować się w parafii w piątek o godzinie 19.00 w domu parafialnym

9) Już dzisiaj pragniemy podać, że spotkania Kandydatów do bierzmowania z klas 8 i 3 gimnazjum będą:

GRUPA 1: poniedziałek 22.10 godz. 18.00

GRUPA 2: poniedziałek 22.10 godz. 19.15

GRUPA 3: wtorek 23.10 godz. 19.15

GRUPA 4: poniedziałek 29.10 godz. 18.00

GRUPA 5: poniedziałek 29.10 godz. 19.15

GRUPA 6: wtorek 23.10 godz. 18.00

10) W przyszłą niedzielę - 21 października, rozpoczniemy TYDZIEŃ MISYJNY, którego hasłem są słowa: PEŁNI DUCHA I POSŁANI” . Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

11) SKC bardzo dziękuje Wszystkim, którzy włączyli się w akcję: Czary mary, okulary.

W SP nr 2 i kościele zebrano 311 par okularów dla Afryki.

Jednocześnie, z racji Niedzieli Papieskiej,zachęcamy do nabycia kremówek - proponowana ofiara za dwie sztuki to 7 zł. Dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację 4-letniego Eryka.

12) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

Poznańska Grupa Ekumeniczna, zrzeszająca Kościoły Chrześcijańskie Miasta Poznania, serdecznie zaprasza naXVII Ekumeniczne Święto Biblii w dniach 20 -25 października br. Hasłem tegorocznego Święta są słowa zaczerpnięte z Księgi Apokalipsy: Ja temu, który pragnie, dam pić darmo ze źródła wody życia (Ap 21,6) .

Punktem kulminacyjnym Święta stanowić będzie Ekumeniczne Nabożeństwo w Katedrze Poznańskiej. Modlitwom przewodniczyć będą: Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski i Ksiądz Biskup Marek Izdebski , Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Reformowanego .

Nabożeństwo Słowa zostanie odprawione w środę, 24 października o godz. 1830 .

Szczegóły w gablocie

13) Po Mszy Św. w zakrystii można jeszcze otrzymać przepustkę na wjazd na poligon, aby 20 października w godzinach 900 do 1400 podjąć akcję porządkowania na Cmentarzu w Chojnicy.

14) Wymienianki roczne i jednorazowe można składać w Biurze Parafialnym.

Chociaż wymienianki jednorazowe można składać również do koszyczka podczas składki, zachęcamy do składania ich w Biurze Parafialnym na konkretny dzień w listopadzie (z wyjątkiem soboty, niedzieli i świąt), aby w tym dniu być na Mszy Św. i ofiarować za swoich bliskich zmarłych Komunię Św. oraz dziesiątkę Różańca Świętego.

Na kartkach wrzucanych do koszyczka uprzejmie prosimy, aby bardzo wyraźnie zaznaczyć , czy są to wymienianki jednorazowe czy roczne. Każde wymienianki, na których nie będzie wyraźnej adnotacji - będą przyjęte jako jednorazowe. Bardzo prosimy również, aby nie wyznaczać daty na wymieniankach wrzucanych do koszyczka.

Wobec 40 rocznicy wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – polecamy pamiątkową pozycję „Wielki Pontyfikat”.

*Polecamy również kalendarz z nadrukiem Parafialnym i podstawowymi informacjami. Wydrukowanie tego kalendarza to niecałe 2,- zł. Nie ustalamy żadnej ceny - ofiary składane przy ich nabywaniu będą wsparciem inwestycji Parafialnych.

16) Intencje mszalne oraz ogłoszenia są także na stronie internetowej, w gablotach i w biuletynie.

17) Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Mirosławę Biskupską z ul. Żurawinowej. Pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym (sobota). Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu….

Suchy Las, dn. 14 października 2018r.

Ogłoszenia parafialne 7 X 2018