Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 14 X 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 28 Niedzielę Zwykłą - 14 października 2018r.

1) Dzisiaj przeżywamy w Polsce kolejny Dzień Papieski. Przypada on w roku szczególnym – 40 rocznicy wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Z tej okazji przeprowadzana jest przy kościołach zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. „Bóg Zapłać” za wspieranie tego żywego Pomnika Jana Pawła II.

2) W Dniu Imienin - Siostrze Małgorzacie Bajwolskiej –życzymy dużo zdrowia i wszelkich potrzebnych Łask dla podejmowania zadań powierzanych Jej przez Zgromadzenie.

W szczególny sposób będziemy Siostrę Małgorzatę polecać Bogu podczas Mszy Św. o godz. 1000, odprawianej w Jej intencji.

3) Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych:

*w sobotę i w niedzielę - DLA WSZYSTKICH - o godz. 1730.

*Różaniec DLA DZIECI : od poniedziałku do piątku o godz. 1730 .

*Różaniec DLA DOROSŁYCH : od poniedziałku do piątku o godz. 1830.

4) W środę 17 października o godz. 18.00 po Nowennie do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i naszej Parafii. Po Mszy Św. zapraszamy wszystkich chętnych do Domu Parafialnego na zebranie formacyjne Przyjaciół Radia Maryja.

5) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. w czwartek:

- o godz. 1830 Różaniec,

- następnie do godz. 2000 - cicha Adoracja.

6) Spotkanie dla rodziców młodzieży uczestniczącej w piątkowych spotkaniach, oraz dla tych, którzy chcieli by poznać ideę Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w czwartek 18.10 po wieczornej adoracji w Domu Parafialnym

7) W piątek 19 października przypada kolejny dzień modlitw Nieustającego Różańca. Przypominamy uczestnikom tej Wspólnoty i zapraszamy chętnych do włączenia się do tej modlitwy.

W ramach Nieustającego Różańca o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Św. we wszystkich intencjach naszej umiłowanej Ojczyzny.

8) Spotkanie młodzieży chcącej angażować się w parafii w piątek o godzinie 19.00 w domu parafialnym

9) Już dzisiaj pragniemy podać, że spotkania Kandydatów do bierzmowania z klas 8 i 3 gimnazjum będą:

GRUPA 1: poniedziałek 22.10 godz. 18.00

GRUPA 2: poniedziałek 22.10 godz. 19.15

GRUPA 3: wtorek 23.10 godz. 19.15

GRUPA 4: poniedziałek 29.10 godz. 18.00

GRUPA 5: poniedziałek 29.10 godz. 19.15

GRUPA 6: wtorek 23.10 godz. 18.00

10) W przyszłą niedzielę - 21 października, rozpoczniemy TYDZIEŃ MISYJNY, którego hasłem są słowa: PEŁNI DUCHA I POSŁANI” . Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

11) SKC bardzo dziękuje Wszystkim, którzy włączyli się w akcję: Czary mary, okulary.

W SP nr 2 i kościele zebrano 311 par okularów dla Afryki.

Jednocześnie, z racji Niedzieli Papieskiej,zachęcamy do nabycia kremówek - proponowana ofiara za dwie sztuki to 7 zł. Dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację 4-letniego Eryka.

12) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

Poznańska Grupa Ekumeniczna, zrzeszająca Kościoły Chrześcijańskie Miasta Poznania, serdecznie zaprasza naXVII Ekumeniczne Święto Biblii w dniach 20 -25 października br. Hasłem tegorocznego Święta są słowa zaczerpnięte z Księgi Apokalipsy: Ja temu, który pragnie, dam pić darmo ze źródła wody życia (Ap 21,6) .

Punktem kulminacyjnym Święta stanowić będzie Ekumeniczne Nabożeństwo w Katedrze Poznańskiej. Modlitwom przewodniczyć będą: Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski i Ksiądz Biskup Marek Izdebski , Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Reformowanego .

Nabożeństwo Słowa zostanie odprawione w środę, 24 października o godz. 1830 .

Szczegóły w gablocie

13) Po Mszy Św. w zakrystii można jeszcze otrzymać przepustkę na wjazd na poligon, aby 20 października w godzinach 900 do 1400 podjąć akcję porządkowania na Cmentarzu w Chojnicy.

14) Wymienianki roczne i jednorazowe można składać w Biurze Parafialnym.

Chociaż wymienianki jednorazowe można składać również do koszyczka podczas składki, zachęcamy do składania ich w Biurze Parafialnym na konkretny dzień w listopadzie (z wyjątkiem soboty, niedzieli i świąt), aby w tym dniu być na Mszy Św. i ofiarować za swoich bliskich zmarłych Komunię Św. oraz dziesiątkę Różańca Świętego.

Na kartkach wrzucanych do koszyczka uprzejmie prosimy, aby bardzo wyraźnie zaznaczyć , czy są to wymienianki jednorazowe czy roczne. Każde wymienianki, na których nie będzie wyraźnej adnotacji - będą przyjęte jako jednorazowe. Bardzo prosimy również, aby nie wyznaczać daty na wymieniankach wrzucanych do koszyczka.

15) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Wobec 40 rocznicy wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – polecamy pamiątkową pozycję „Wielki Pontyfikat”.

*Polecamy również kalendarz z nadrukiem Parafialnym i podstawowymi informacjami. Wydrukowanie tego kalendarza to niecałe 2,- zł. Nie ustalamy żadnej ceny - ofiary składane przy ich nabywaniu będą wsparciem inwestycji Parafialnych.

16) Intencje mszalne oraz ogłoszenia są także na stronie internetowej, w gablotach i w biuletynie.

17) Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Mirosławę Biskupską z ul. Żurawinowej. Pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym (sobota). Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu….

Suchy Las, dn. 14 października 2018r.

więcej »
Ogłoszenia parafialne 7 X 2018
więcej »
Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań