Grupy parafialne »

Wspólnota Żywego Różańca

Wspólnota Żywego Różańca w Suchym Lesie, przy Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Jesteśmy wspólnotą, która istnieje już około 20 lat.

W chwili obecnej modlimy się w czterech Różach kobiet i jednej Róży mężczyzn. Mamy też świadomość, że istnieje pewna grupa parafian, którzy, chociaż nie wpisani na listę członków Wspólnoty Żywego Różańca, ukochali tę modlitwę i łączą się z nami wypraszając Miłosierdzie Boże dla siebie, dla naszej parafii, naszej Ojczyzny i dla całego Kościoła Świętego.

Można więc określić liczbę osób modlących się codziennie na różańcu w naszej parafii na ok.120 wiernych.

Wśród członków naszej wspólnoty przeważają ludzie starsi, mieszkający w Suchym Lesie od wielu, wielu lat.

Ufając Bożej Opatrzności czekamy na młodszych, którzy gotowi są systematycznie trwać przy Matce Najświętszej, codziennie odmawiając przypisaną sobie w danym miesiącu dziesiątkę Różańca Świętego.

W dzisiejszych czasach wielu ludziom jest coraz trudniej znaleźć czas na modlitwę. Jednak my możemy zaświadczyć najlepiej o radości, jaką jest codzienny kontakt z Różańcem i Matką Najświętszą. Jak wielkie ukojenie daje modlitwa dla nas samych! Jak dobrze jest wiedzieć, że spełniamy prośbę Matki Bożej z Fatimy, która prosiła: „codziennie odmawiajcie Różaniec !"

W czasach, kiedy wielu ludzi cierpi z powodu samotności i nie ma nikogo, z kim mogłoby spędzić czas w spokoju i przy miłej rozmowie, nasza wspólnota jest dla nas nieocenionym dobrem, za które dziękujemy Bogu z całego serca.

Jesteśmy wspólnotą nie tylko z nazwy. Spotykamy się często na Mszy św. i rozmawiamy ze sobą po Eucharystii.

Kilka razy w roku modlimy się w intencjach członków Żywego Różańca na naszych Mszach świętych.

Regularnie w środy modlimy się na różańcu przed Nowenną do MB. Nieustającej Pomocy.

W piątki, przed Mszą świętą, spotykamy się, aby w Kaplicy Miłosierdzia Bożego modlić się Koronką zawierzając Miłosiernemu Bogu nas samych, naszą parafię, Ojczyznę i cały świat.

Wielu naszych członków podjęło się duchowej adopcji dziecka poczętego.

Nie wszyscy mogą przychodzić do kościoła na modlitwę. Wielu zostaje z powodu problemów zdrowotnych w domu. Oni cieszą się, kiedy odwiedzają ich inni, zdrowi i przynoszą im wiadomości, nowiny z życia Wspólnoty i dzielą się radością z przeżywanych wydarzeń, pocieszają w smutku, dodają otuchy.

Naszą formację duchową wspierają spotkania odbywające się w domu parafialnym z udziałem Księdza Proboszcza, który mimo nawału pracy, znajduje zawsze czas, aby się z nami spotkać, podziękować za modlitewne wsparcie dzieł budowlanych w parafii (poleca nas Matce Bożej w każdą środową nowennę), zachęca do wytrwania i do szerzenia modlitwy różańcowej.

Szczególnym sposobem na pogłębienie życia duchowego są rekolekcje dla członków Żywego Różańca, organizowane w Żabikowie i innych miejscach. I z tej formy staramy się korzystać, aby nasza modlitwa coraz bardziej podobała się Bogu i przynosiła błogosławione owoce.

Szczęść Boże wszystkim !