Grupy parafialne »

Parafialny Zespół Caritas

Parafialny Zespół Caritas został powołany do działalności na podstawie Statutu Caritas Archidiecezji Poznańskiej z dnia 27 marca 2000 roku (nr rejestru 164).

Stanowimy 16-osobową grupę, której:

-          dyrektorem jest ks. Proboszcz Kanonik Andrzej Niwczyk,

-          przewodniczącą – Wanda Pilarczyk

-          sekretarzem – Bogumiła Kempiak

-          skarbnikiem – Barbara Rojewska.

Dwanaście osób to członkowie czynni. Oprócz stałej grupy mamy jeszcze 3-osobową grupę członków wspierających.

Stałą opieką obejmujemy Parafian ze Suchego Lasu, Moraska, Jelonka i Złotnik. Należą do nich, bez względu na wyznanie i przekonania:

-          rodziny wielodzietne,

-          osoby chore i starsze,

-          matki samotnie wychowujące dzieci,

-          osoby samotne,

-          osoby bezrobotne,

-          rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.

Dla w/w grup wykupujemy według możliwości finansowych: lekarstwa, opał na zimę oraz żywność.

Udzielamy zapomóg na rehabilitację oraz zapomóg I-komunijnych dla rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

Opłacamy dzieciom obiady w szkole, kupujemy przybory szkolne, dopłacamy do wycieczek, biletów i kolonii letnich.

Organizujemy 1-dniowe wycieczki autokarowe na terenie Wielkopolski. Osobom chorym, starszym i samotnym dopłacamy do wczaso-rekolekcji organizowanych przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Organizujemy dla tych osób 3 spotkania okolicznościowe w ciągu roku z okazji:

-          Świąt Wielkanocnych,

-          Tygodnia Miłosierdzia,

-          Bożego Narodzenia.

Dla wszystkich gości jest przygotowany poczęstunek, są paczki okolicznościowe oraz występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Suchym Lesie pod kierunkiem wychowawcy, p. Beaty Pachura. Podczas tych spotkań wspiera nas śpiewem i muzyką Zespół Młodzieżowy "Trąby Jerychońskie" z Siostrą Lucyną na czele.

Wśród osób potrzebujących rozprowadzamy produkty spożywcze – DAR UNII EUROPEJSKIEJ. W roku 2006 rozprowadziliśmy 6 042 kg, w roku 2007 – 5 160 kg.

W każdą drugą niedzielę miesiąca przeprowadzamy przed kościołem zbiórkę na cele charytatywne.

Co roku rozprowadzamy skarbonki wielkopostne, paschaliki wielkanocne oraz świece wigilijne – DZIEŁO POMOCY DZIECIOM.

Jako członkowie Parafialnego Zespołu Caritas uczestniczymy w spotkaniach parafialnych, rejonowych oraz w rekolekcjach organizowanych w Poznaniu i Gostyniu.

Wszystkim parafianom, którzy w jakikolwiek sposób wspierali, wspierają lub chcą wspierać naszą działalność, składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

PAMIĘTAJMY – UBODZY SĄ WŚRÓD NAS