Grupy parafialne »

Schola dziecięca

Schola dziecięca w naszej parafii ma swoją czternastoletnią historię, z dwukrotnymi półrocznymi przerwami.

Przewinęło się przez nią wiele dziewczynek, głównie, choć wspomagali nas także chłopcy – wokalnie i instrumentalnie.

Śpiewamy z akompaniamentem gitary, swoim talentem służy nam obecnie – p. Joanna Kretkowska, która z wykształcenia jest klasykiem gitarowym. W przeszłości towarzyszyły nam też skrzypce, flet poprzeczny i flażolet. Obecnie drugą instrumentalistką naszej scholi jest córka p. Joanny, Wiktoria - uczennica szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Suchym Lesie, która ubogaca dziecięcy śpiew grą na wiolonczeli.

Do naszej scholi należy obecnie 7 dziewczynek od klasy pierwszej do szóstej. Spotykamy się na dwóch próbach w tygodniu, ćwicząc śpiewy na niedzielną Mszę św. z udziałem dzieci lub doskonaląc swoje możliwości wokalne pod okiem fachowca, jakim jest p. Joanna.

Przygotowując śpiewy staramy się je dobierać tak, aby odpowiadały duchowi liturgii i nawiązywały do czytań mszalnych. Staramy się śpiewać tak jak potrafimy, na chwałę Bożą i pożytek ludzi.

Wszystkie dzieci, które lubią i potrafią śpiewać, zapraszamy, by dołączyły do nas.