Ogłoszenia parafialne 28. IV 2024

na 5 Niedzielę Wielkanocną - 28 kwietnia 2024r.

1) Od środy - 1 MAJA - rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy zatem na Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 1730. (również w niedziele i w święta)

Nasze zaproszenie kierujemy zarówno do dorosłych jak i do dzieci oraz młodzieży.

2) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę – 1 maja, godz. 1800 - zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Matki i Ojców Żywego Różańca. Po Nowennie i Mszy Św. Członków Żywego Różańca prosimy o dokonanie wymiany Tajemnic indywidualnie.

3) W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca maja:

1. Okazja do Spowiedzi Św.:
  2. - w środę i czwartek, godz. 1600 – 1700 – dla dzieci i młodzieży

3. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi dla Młodzieży starszej oraz dorosłych w *czwartek: - od godz. 1830 - 2000 .
  4. Odwiedziny Chorych z Komunią Św.:

Ponieważ w I Piątek ze względu na Uroczystość będzie niedzielny układ Mszy Świętych - zarówno Ks. Proboszcz jak i Ks. Wikariusz będą odwiedzać chorych w I SOBOTĘ (4 maja) od godz. 900 .

4) W PIĄTEK - 3 maja - Uroczystość NMP Królowej Polski.

Msze Św. będą w tym dniu wg układu niedzielnego - czyli o godz. 800, 1000 , 1130 i 1800.

Udział we Mszy Św. oraz oflagowane domy niech będą wyrazem przywiązania do naszej Ojczyzny i troski o jej przyszłość.

We wszelkich intencjach naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie będziemy się modlić podczas Mszy Św. o godz. 1000.

Z racji Uroczystości w piątek – 3 maja - nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Biuro Parafialne w piątek nie będzie czynne.

5) Kontynuując praktykę 5 Pierwszych Sobót Miesiąca, o co Maryja prosiła w Fatimie - zapraszamy w najbliższą sobotę - 4 maja:

O godz. 730 będzie odmawiany *Różaniec, o godz. 800 - *Msza Św. a po Niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

6) W każdą I Sobotę miesiąca trwamy przy Św. Janie Pawle II. Spotykamy się przed Najśw. Sakramentem o godz. 2000 .

Zapraszamy zatem także w najbliższą sobotę - 4 maja na godz. 2000. Czuwanie zakończy się jak zwykle modlitwą Apelową o godz. 2100 .

7) Rodzicom Dzieci I-Komunijnych serdecznie dziękujemy za wczorajsze zaangażowanie w sprzątane kościoła. „Bóg Zapłać”.

8) Komunikat odnośnie akcji “Pieluszka dla Maluszka”:

„Już 26 maja ulicami Poznani przejdzie kolejny Marsz dla Życia. W związku z tym organizujemy w naszej parafii akcję “Pieluszka dla Maluszka”. W terminie do 19 maja zbierać będziemy pieluchy oraz pieluchomajtki. Zostawiać je można w zakrystii. Nie zbieramy zabawek, misiów pluszowych, artykułów spożywczych i plastycznych.

Pieluchy zostaną przekazane m.in. do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu prowadzonego przez Siostry Serafitki, Hospicjum Domowego przy ul. Bednarskiej w Poznaniu oraz potrzebujących rodzin z naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w akcję”.

9) W przyszłą niedzielę – jako pierwszą miesiąca – możemy przez ofiarę składaną na tacę wesprzeć nasze dzieła inwestycyjne.

Obecnie trwa pierwszy etap prac na Domy Parafialnym: zdejmowanie gontu papowego, uzupełnianie spowodowanych wilgocią ubytków deskowania i założenie nowej papy podkładowej. Dla zakupu brakującej jeszcze ilości blachy miedzianej (tj. 1/3) i dla wywiązania się ze zobowiązań wobec wykonawcy, potrzebujemy zgromadzenia ok. 220.000,- zł. Po zgromadzeniu tych funduszy– podejmiemy drugi etap – czyli wykonanie pokrycia.

Za wszelkie ofiary składane na tacę, w Biurze czy na konto bankowe „Bóg Zapłać”.

10) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzieci prosimy o odbieranie obrazków potwierdzających świętowanie Dnia Pańskiego.

11) Intencje mszalne oraz ogłoszenia znajdziemy w gablotach, w biuletynie i na stronie internetowej.

12) Wspólnota L`Arche z Poznania przekazuje wszystkim Parafianom gorące podziękowanie za hojność i życzliwość. W minioną sobotę i niedzielę zebrano na rzecz tejże Fundacji 4.847,20 zł. „Bóg Zapłać”.

13) W minionym tygodniu odszedł z naszej Wspólnoty do wieczności śp. Maciej Maksymilian Gimzicki. Pogrzeb odbędzie się w czwartek – 2 maja br. Msza Św. w naszym kościele o godz. 1200 (wcześniej – o 1130 Różaniec). Po Mszy Św. obrzędy pogrzebowe na Cmentarzu w Morasku. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: ……….

14) W nawiązaniu do Niedzieli Biblijnej i prac dzieci na temat: "Rodzina wspólnotą miłości" zachęcamy do obejrzenia rysunków - wystawione są na filarach; natomiast obecnych tu autorów prac ( jest to 23. Dzieci w wieku od 4-12 lat) zapraszamy do stopnia ołtarzowego po odbiór drobnego upominku. Małym wykonawcom gratulujemy talentu i pomysłów.

Suchy Las, dn. 28 kwietnia 2024r.