Ogłoszenia parafialne 10 VI 2018

na  10 Niedzielę  Zwykłą  -  10  czerwca  2018r.

1) Po zakończeniu świętowania  związanego z  Uroczystością Bożego Ciała i naszego Odpustu Parafialnego, pragniemy - jako duszpasterze -  wypowiedzieć słowa podziękowania pod adresem wszystkich osób, które mają swój udział w przeżywaniu tego niezwykłego - Bożego - czasu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało, którzy  uczestniczyli w liturgii w Boże Ciało i podczas całej Oktawy - od ministrantów  aż po dorosłych – poprzez  dziewczynki sypiące kwiatki i osoby odpowiedzialne za dzieci [nieliczne dzieci podczas Oktawy obejmujemy podwójną wdzięcznością – budując się wiarą ich rodzin]. Dziękujemy tym, którzy przygotowali nasz kościół i przyozdobili zielenią otoczenie, osobom funkcyjnym, szczególne podziękowanie za organizowanie osób do poszczególnych posług oraz za podejmowanie zaproszeń - za  wszystko składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Ogromną wdzięczność pragniemy wyrazić wszystkim, którzy udekorowali swoje domy - nie tylko na trasie Procesji - i te znaki zachowali aż do Odpustu Parafialnego.

2) Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusowego będzie dzisiaj (niedziela) po Mszy Św. o godz. 1000, natomiast w dni powszednie o godz. 1730  (bezpośrednio po Mszy Św.).

WYJĄTKIEM  będzie przyszła niedziela - 17 czerwca.

Przez wzgląd na uroczystości związane z Dniami Gminy – zapraszamy na Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego na godz. 1730. (na wzór Nabożeństw Majowych)

3) Jutro (II poniedziałek  miesiąca) podczas Mszy Św.  o godz. 1900 -  w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II - będziemy się modlić  w intencji chorych, cierpiących oraz o pokój serca.

Zwłaszcza rodziny, w których doświadcza się choroby i cierpienia, zapraszamy do włączania się w tę modlitwę.

4) ŚRODA - 13 czerwca - to dzień Fatimski.  O godz. 1630  !!! odmówimy RÓŻANIEC  przed wizerunkiem  Matki Bożej Fatimskiej.

Uprzejmie prosimy Grupę Obrońców Życia  o przewodniczenie tej modlitwie.

Wobec Jubileuszu Biskupstwa Poznańskiego – niech to będzie modlitwa we wszelkich intencjach naszej Archidiecezji oraz o powołania kapłańskie i zakonne.

5) W środę 13 czerwca  na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy  - w łączności z Nabożeństwem do Najśw. Serca Jezusowego - i Mszę Św. o godz. 1800, zapraszamy  wszystkich czcicieli Maryi.

6) Zbliżają się DNI GMINY, które w tym roku - z okazji 800 - lecia Suchego Lasu - mają wymiar wyjątkowy. Wydarzeniem religijnym podczas obchodów  będzie Msza Św. z udziałem Pocztów sztandarowych w niedzielę - 17 czerwca o godz. 1000 w sucholeskim kościele, którą odprawi JE Ks. Abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański.

Będziemy modlić się o Boże Błogosławieństwo dla mieszkańców naszej Gminy i zawierzać Bogu jej pomyślność.  Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

7) Pragniemy podzielić się radością, że do grona Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii Świętej w naszej Parafii dołączył Pan Marcin Ratajczak.

Nowemu Szafarzowi w Jego  posługiwaniu życzymy wszelkich Łask od Jezusa oraz otwartego przyjęcia przez Wspólnotę Parafialną.

8) Dzisiaj po Mszach św. młodzież ze SKC przeprowadza zbiórkę do puszek jako wsparcie inicjatywy świeckich misjonarzy z naszej Parafii - Adeli i Tobiasza Lemańskich, poszukujących środków na rzecz utrzymania przedszkola  w miejscowości Agereselam na południu Etiopii.

Aby placówka nadal istniała i zapewniała bezpieczeństwo 100. dzieciom Siostry znajdują się w pilnej potrzebie finansowej. (Siostry każdego miesiąca muszą dodatkowo zdobywać 8 tysięcy zł.)

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

9) 17 czerwca z Sanktuarium św. Józefa (z kościoła O. Karmelitów na wzgórzu św. Wojciecha) wyrusza o godz. 7.00  IV piesza pielgrzymka mężczyzn do Tulec. Mężczyźni pielgrzymować będą z obrazem św. Józefa. Zachęcamy do włączania się grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych, tak by wspólnie z Józefem przyjść do Maryi.

Więcej szczegółów na plakacie.

10) Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu w dniu 30 czerwca br.

Wyjazd z parkingu przy kościele w Suchym Lesie o godz.7.00,  powrót około godz.20.00 , koszt pielgrzymki 65,- zł. Zapisy u pana kościelnego Józefa Kubiaka.

Serdecznie zapraszamy.

11) Zachęcamy do nabywania i  lektury prasy katolickiej.

12) Intencje mszalne znajdziemy w gablocie, na stronie internetowej oraz w biuletynie.

13)  Pan Bóg odwołał  do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej śp. Stanisławę Kryś z ul. Szkolnej. Pogrzeb odbył się w miniony piątek.

Polećmy Ją  Bożemu Miłosierdziu…