Aktualności »

Lipiec 2020

• II etap wymiany pokrycia dachowego.
    Jesteśmy na etapie gromadzenia funduszy.Ten drugi etap to ok. trzykrotnie większy niż nad kaplicą – dach nad główną nawą kościoła.
    Prace planujemy rozpocząć pod koniec sierpnia.

Za wszelkie ofiary „Bóg zapłać”.

• I Komunia Święta podczas kolejnych Mszy Św.

- Niedziela 28. VI - o godz. 1130.

- Poniedziałek29. VI – o godz. 1700.

- Sobota4. VII – o godz. 1600.

- Niedziela5. VII – o godz. 1130.

- Niedziela12. VII – o godz. 1130.

- Sobota18. VII – o godz. 1600.

- Niedziela19. VII – o godz. 1130.

XXIX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę - 11.07.2020

86. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się pod hasłem "Spotkajmy się!".

• Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa drogę do Częstochowy przejdą księża przewodnicy tworząc "sztafetę".
  • Podczas trwania pielgrzymki w mediach społecznościowych będą transmisje różańca, Mszy św. z trasy oraz będzie można odsłuchać konferencji tematycznej na każdy dzień.
  • Zapraszamy pielgrzymów i sympatyków pielgrzymki do zaangażowania w pielgrzymkę duchową w Poznaniu i innych miejscowościach naszej archidiecezji oraz 15 i 16.07.2020 do wspólnej modlitwy na Jasnej Górze.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej zachęca do włączenia się w kolejną edycję akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie uczniów z ubogich rodzin poprzez przekazanie im wyprawek szkolnych.

W tym roku chcemy wesprzeć podopiecznych Caritas Kołomyja na Ukrainie.

Chcielibyśmy więc zachęcić parafie do zorganizowania zbiórek w Kościołach, np. poprzez postawienie koszy/ kartonów, w których parafianie będą mogli zostawić przybory. Przydadzą się: kredki, mazaki, farbki, plastelina, linijki, gumki, długopisy, ołówki, zeszyty, bloki oraz inne przybory przydatne każdego dnia w szkole”.

Powyższe przybory prosimy przynosić do końca lipca i składać do kartonów, które są za ławkami.

XXIX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę - 11.07.2020