Synod Ku Kościołowi Synodalnemu 2021 - 2023

Pierwsze zgromadzenie Synodu o synodalności w Watykanie - październik 2023
Omówienie Dokumentu roboczego dla Kontynentu - 29. grudnia 2022

Ks. Mirosław Tykfer, dotychczasowy koordynator Synodu o synodalności w Archidiecezji Poznańskiej i członek sekretariatu Synodu przy KEP, został powołany przez Prezydium Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) do Komitetu Redakcyjnego syntezy kontynentalnej, która będzie owocem spotkania synodalnego dla Europy w Pradze.

Po zatwierdzeniu przez członków CCEE będzie ona przesłana do Stolicy Apostolskiej i obok innych syntez kontynentalnych stanie się przedmiotem obrad synodu biskupów w 2023 i 2024 roku w Rzymie.

Ks. Tykfer będzie więc uczestniczył w spotkaniu synodalnym w Pradze od 5 do 12 lutego 2023 r. W skład Komitetu Redakcyjnego wchodzi dziesięć osób pochodzących z różnych części Europy.

Podsumowanie etapu parafialnego - 27.05.2022

Spotkanie presynodalne - 27.05.2022

o. Łukasz Wiśniewski OP, Równi, różni, powołani / świecki, czyli kto?

Spotkanie synodalne 05.02.2022
Spotkanie synodalne 22.01.2022
Papież Franciszek zaprasza na Synod

Czym jest Synod Ku Kościołowi Synodalnemu?

Po co synod? [WIDEO]

Kto i po co ma uczestniczyć w Synodzie? Dlaczego warto rozmawiać z każdym? Synod o synodalności ma pomóc wszystkim członkom Kościoła odbudować naderwane relacje i wzbudzić wzajemne zaufanie, aby wspólnie iść jedną drogą, jaką jest podążanie za Chrystusem.