Relacje, teksty »

Poznańskie Forum Duszpasterskie - 24.09.2016r.

FORUM DUSZPASTERSKIE

24 września br. odbyło się Poznańskie Forum Duszpasterskie pt. „Idźcie i głoście”. Do Poznania przybyli m.in. kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc i o. Marco Rupnik.

 

Tegoroczne spotkanie nawiązywało do tematu ostatniego roku czteroletniego Programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2013-2017, któremu towarzyszą słowa: „Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”.

 

Poznańskie Forum Duszpasterskie poprzedziła koncelebrowana Msza św. sprawowana w kościele św. Rocha.

 

„Człowiek, który spotyka Boga, nie może nie mówić innym tego świadectwa. Jest ono imperatywem w samej istocie bycia chrześcijaninem” − podkreślił w homilii kard. Gerhard L. Müller. Prefekt Kongregacji Nauki Wiary, który przewodniczył Eucharystii, zwrócił uwagę, że Chrystus jasno mówi do swoich uczniów „Idźcie i głoście” − nie czekajcie, aż ludzie sami przyjdą, tylko sami wychodźcie im naprzeciw.

 

czytaj:

Homilia kard. Gerharda Müllera

 

sesja:

Współczesny człowiek wobec religii – capax Dei czy religijnie niemuzykalny? – abp Wiktor Skworc

 

W drugiej części spotkania odbył się panel dyskusyjny. Jego uczestnicy, prof. Maria Ryś, prof. dr hab. Krystyna Czuba oraz prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan szukali odpowiedzi na pytanie, co znaczy w dzisiejszym świecie „iść i głosić Ewangelię”. Odnieśli się też do toczącej się w ostatnich dniach debaty w Sejmie o ochronie życia poczętego. Medioznawca prof. dr hab. Krystyna Czuba podkreśliła, że nadrzędnym zadaniem dziennikarzy jest dawanie świadectwa prawdzie (KEP)

 

                                                                                            M.K.

 

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań