Relacje, teksty »

Pielgrzymka do Częstochowy 2014 - podsumowanie

Dwa słowa podsumowania

 

Za nami 80. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Nadszedł więc czas na sprawozdanie z jej przebiegu.

W tym roku Mszę świętą w poznańskiej katedrze odprawił dla nas arcybiskup Stanisław Gądecki. W Pogrzybowie uczynił to biskup Grzegorz Balcerek.

Tegoroczne wędrowanie do Matki będzie nam się kojarzyło z piękną lipcową pogodą. Towarzyszył nam upał, padało tylko dwa razy, ale za to bardzo intensywnie. W wielkiej ulewie kroczyliśmy przez centrum Ostrowa Wielkopolskiego. Było bardzo mokro, ale też bardzo wesoło. Padało również następnego dnia, gdy startowaliśmy z Wysocka Wielkiego, ale już podczas Eucharystii w Kotłowie (w tym roku odbyła się w miejscowym kościele) nie pamiętaliśmy o deszczu.

W lesie przed Roszkami jak zwykle przeżyliśmy Drogę Krzyżową. W Wójcinie wzięliśmy udział w naszej tradycyjnej wieczornej adoracji. Przez pierwszą godzinę modliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem, następnie była okazja do skorzystania z modlitwy wstawienniczej, którą animowali przygotowani do tego pielgrzymi z grupy dwunastej. Razem z tą grupą uczestniczyliśmy już wcześniej w Apelu Maryjnym w Ostrzeszowie, a także w spotkaniu integracyjnym w Baranowie. 

Tak jak w ubiegłym roku rozegraliśmy w Baranowie mecz z pątnikami z grupy dwunastej. W tym roku w Ganie jak zawsze mogliśmy zorganizować chrzest pielgrzymkowy Przedostatniego dnia, w Kłobucku,  o godzinie 21 już tradycyjnie zorganizowaliśmy wielbienie Boga tańcem i śpiewem. Ostatniego dnia w tradycyjnym miejscu, czyli na peryferiach Kłobucka odbyła się adoracja trójkowego krzyża i łączka pojednania. W upale dotarliśmy na Jasną Górę prezentując nasze nowe trójkowe koszulki, a także ubiegłoroczne chustki i wieloletnie żółte chorągiewki. Na finiszu nasza grupa liczyła sto pięć osób. Mszę świętą na Wałach celebrował biskup Grzegorz Balcerek. Zanim to nastąpiło, Ksiądz Biskup witał indywidualnie każdą grupę i do każdej z nich kierował kilka słów. W trakcie mojego pielgrzymowania spotkałem kilka osób z naszej parafii pielgrzymujących w innych grupach tj. jedynce, ósemce, dziewiątce, czternastce.

Bogu niech będą dzięki za wspaniały czas rekolekcji w drodze.

 

W artykule wykorzystano fragmenty materiałów czasopism katolickich


Pielgrzym

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań