Relacje, teksty »

Nadzwyczajny Rok Św. Józefa Kaliskiego

SZCZĘŚLIWY, KTO SOBIE PATRONA, JÓZEFA MA ZA OPIEKUNA...

Nadzwyczajny Rok św. Józefa zainaugurowany został Eucharystią sprawowaną w imieniu papieża Franciszka przez abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce. Uroczystość odbyła się 2 grudnia o godz. 11.00 w Kaliskim Sanktuarium.

Św. Józef jest tu szczególnie czczony w Cudownym Obrazie przedstawiającym Trójcę Świętą oraz Świętą Rodzinę.

Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa przeżywać będziemy od I Niedzieli Adwentu Roku Pańskiego 2017, tj. od 3 grudnia do 6 stycznia 2019 roku, czyli święta Objawienia Pańskiego.

Połączony jest on możliwością uzyskania odpustu zupełnego.

Papież Franciszek wyznaczył szczególne intencje, w jakich ma być zanoszona modlitwa przed cudownym wizerunkiem Świętego Józefa Kaliskiego w czasie Nadzwyczajnego Roku. Należą do nich:

- modlitwa o wierność Polski powołaniu chrześcijańskiemu,

- modlitwa za kapłanów i zakonników,

- modlitwa o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego,

- modlitwa w obronie instytucji rodziny.

Zobacz: oficjalna strona http://rokjozefa.pl/modlitwa/modlitwy-do-swietego-jozefa/

***

  • Innym świętym dał Bóg łaskę wspomagania nas w tej lub owej potrzebie, temu zaś chwalebnemu Świętemu [Józefowi], jak o tym wiem z własnego doświadczenia, dał władzę wspomagania nas we wszystkim.

Św. Teresa z Avila

  • Jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus od niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i wszelkiej przeciwności.

Jan Paweł II

  • Św. Józef niech będzie naszą inspiracją i wsparciem w szukaniu coraz większej prawości w naszym życiu osobistym i w życiu naszych rodzin.

Boga trzeba słuchać, nawet gdy objawia się w niecodziennych okolicznościach i działa przez różnych wysłanników. Bogu można zaufać, nawet w trudnych dylematach, bo Bóg nas chroni, choć może patrzeć w szerszej i dłuższej perspektywie, która w danym momencie umyka naszej uwadze.

Jak każdy, przeżywał rozterki i smutki, ale umiał szukać umocnienia w Bogu i umiał u Boga szukać rady; umiał korzystać z darów, które od Boga otrzymał: męstwa, roztropności, pilności.

Abp Salvatore Pennacchio

 

***

 

Według tradycji początki Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu sięgają 1670 roku. Wtedy, bowiem został uzdrowiony za przyczyną Świętego Józefa mieszkaniec wsi Szulec, który jako wotum ufundował obraz Świętej Rodziny i umieścił go w Kaliskiej Kolegiacie w podarowanym przez siebie ołtarzu.

 

 

 więcej: http://www.swietyjozef.kalisz.pl/Sanktuarium/21.html

http://www.swietyjozef.kalisz.pl/Sanktuarium/25.html

http://www.swietyjozef.kalisz.pl/Sanktuarium/30.html

http://www.swietyjozef.kalisz.pl/Sanktuarium/3.html

Cudowny obraz Świętej Rodziny ukoronowany został koronami papieskimi 15 maja 1796 r. Rekoronacja obrazu miała miejsce w roku 1985.

25 marca 1992 r. św. Józef został patronem nowo utworzonej diecezji kaliskiej. W latach 1994-1996 odbyła się peregrynacja kopii obrazu Świętej Rodziny po całej diecezji. Wielkim wydarzeniem była również wizyta w bazylice Ojca Świętego, 4 czerwca 1997 roku. Wtedy Jan Paweł II, jako Biskup Rzymu, zawierzył Świętemu Józefowi wszystkie polskie rodziny oraz sprawę ochrony życia nienarodzonych zarówno w Polsce jak i na świecie.

W dniach 27 września – 4 października 2009 r. odbył się w Kaliszu X Międzynarodowy Kongres Józefologiczny.

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań