Relacje, teksty »

Lourdes

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest w dniu wspomnienia liturgicznego Matki Bożej z Lourdes – 11 lutego. Ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dn. 13 maja 1992 roku, w 75. rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca towarzyszą chorym i cierpiącym.

Począwszy od 11 lutego [do 16 lipca r. 1858] 14-letnia wiejska dziewczyna Bernadette Soubirous doświadczyła osiemnastu objawień Pięknej Pani.

… W grocie była prosta chłopka z wioski Loubajac, C. Latapie, z dwojgiem dzieci. Po wypadku nie mogła poruszać dłonią, a dwa palce pozostały krzywe. Udała się do groty, obmyła dłoń w wodzie i ze zdumieniem stwierdziła, że odzyskała ona dawną elastyczność i sprawność. "Przypadek Latapie" był badany przez Komisję Biskupią i uznany za pierwsze cudowne uzdrowienie w Lourdes.

Po przyjęciu wyników prac Komisji, 18 stycznia 1862 r., biskup Laurence wydał dekret uznający nadprzyrodzony charakter objawień w Lourdes. Czytamy w nim: "Uważamy za pewne, że Maryja Niepokalana, Matka Boża, rzeczywiście ukazała się Bernadecie Soubirous 11 lutego 1858 r. i w dniach następnych osiemnaście razy w Grocie Massabielskiej, na peryferiach Lourdes, i że wszystkie te objawienia były prawdziwe. Wierni zatem mogą w nie wierzyć".

Każdego roku do Massabielskiej Groty przybywają miliony pielgrzymów z całego świata, by za wstawiennictwem Matki Bożej wypraszać u Boga łaskę zdrowia dla siebie i swoich bliskich

zobacz:

adonai.pl/maryja

sanctus.pl

Orędzie papieża Franciszka na XXVIII Światowy Dzień Chorego 2020

Modlitwa do Matki Bożej z Lourdes za chorych

 Matko Boża z Lourdes, Uzdrowienie Chorych,

przychodzę do Ciebie, aby prosić Cię o potrzebne łaski dla wszystkich chorych i cierpiących, a szczególnie dla…

Ty wiesz, jak bardzo ten człowiek cierpi, Ty wiesz, jak mu ulżyć w bólu.

Pani moja, Twoje wstawiennictwo może naprawdę dokonać cudu, dlatego proszę Cię o potrzebne łaski dla chorego, aby z pokorą przyjął to, co Pan na niego zsyła.

Daj mu nadzieję, że jego cierpienie ma sens, uproś wiarę w jego celowość, a także spokój ducha.

Proszę, Matko Boża, zanieś moją modlitwę przed Boży tron.

Amen.

Matko Boża, Uzdrowienie Chorych, módl się za nami.

eMKa

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań