Relacje, teksty »

Katechista czyli kto?

Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej została erygowana 15 maja 2010 r. przez Ks. Abp. Metropolitę Poznańskiego Stanisława Gądeckiego.

Celem Szkoły jest przygotowanie osób świeckich do prowadzenia w parafiach katechezy dorosłych. Formacja w Szkole Katechistów obejmuje formację podstawową i permanentną. Odbywa się w ramach wyznaczonych spotkań, rekolekcji i stażu.

Archidiecezja Poznańska cieszy się obecnością i pracą 301 katechistów, 88. dalszych w Poznaniu i Lesznie przygotowuje się do tego zadania.

Podczas homilii w katedrze Arcybiskup przedstawił zadania katechistów:

  • Katechista jest terapeutą, przede wszystkim w odniesieniu do chorób duchowych…
  • Katechiści mają zadanie wskrzeszania – tych, którzy umarli w sensie duchowym na skutek grzechu, tych, którzy utracili umiejętność rozróżniania dobra od zła, których odporność na pokusy uległa osłabieniu, którzy nie słyszą już głosu Boga…
  • Katechista ma – przy pomocy Słowa Bożego – egzorcyzmować świat, czyli podporządkować go na powrót Duchowi Świętemu…
  • Katechista ma słuchać Słowa Bożego i umieć przyjąć je w swoim sercu.

Zobacz także: Katechiści w katedrze

episkopat.pl/homilia-chrystus-jest-dla-nas-wszystkim

Katechista słucha Słowa Bożego w swoim wnętrzu i przyjmuje je w swoim sercu.

Osobom z naszej parafii, które 7 grudnia br. dołączyły do grona katechistów Archidiecezji Poznańskiej życzymy głębokiego zjednoczenia z Chrystusem, sprostania wyżej postawionym zadaniom oraz światła Ducha Świętego podczas prowadzenia katechez :) Szczęść Boże!

eMKa

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań