Ogłoszenia parafialne 29. V 2022

na Niedzielę WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29 maja 2022r.

1) Wszystkich gorąco zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych do wtorku włącznie - o godz. 1730.

Od środy - w *dni powszednie po Mszy Św. o godz. 1700 , natomiast w *niedziele czerwca po Mszy Św. o godz. 1000 - będą odprawiane Nab. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

Z tymi Nabożeństwami łączmy modlitwy, które przygotują nas na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2) Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędą się we wtorek 31 maja:

- klasy 7 godzina 18:45

- klasy 8 godzina 19:30

3) We wtorek - 31.05 - Siostry Misjonarki zapraszają parafian na spotkanie wprowadzające w tajemnice przeżywane w liturgii uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:00.

4) Na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i Mszę Św. w środę – 1 czerwca, godz. 1800 - zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Członków Żywego Różańca Matek i Ojców. Po Mszy Św. będzie dla tej wspólnoty spotkanie i wymiana Tajemnic.

5) W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca czerwca.

1. Okazja do Spowiedzi Św.:
  2. - w *środę i *czwartek, godz. 1600 – 1700 – dla dzieci i młodzieży

3. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi dla Młodzieży starszej oraz dorosłych w *czwartek: - od godz. 1830 - 2000 .
  4. Odwiedziny Chorych z Komunią Św.:
  5. - Ks. Proboszcz będzie odwiedzał w I PIĄTEK od godz. 900,

- Ks. Wikariusz - w I SOBOTĘ - od godz. 900 .

6. Msze Św. w I Piątek będą o godz. 800, 1700 – dla Dzieci, oraz 1800.

6) Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym.

7) Kontynuując praktykę 5 Pierwszych Sobót Miesiąca, o co Maryja prosiła w Fatimie - zapraszamy w najbliższą sobotę – 4 czerwca:

O godz. 730 będzie odmawiany *Różaniec, o godz. 800 - *Msza Św. a po Niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

8) W sobotę 4 czerwca zapraszamy na nabożeństwo Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19:30 liturgią Słowa, po którym nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu podczas, którego będziemy modlić się przez medytację i śpiew.

9) Za tydzień – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i koniec okresu wielkanocnego.

W tym kontekście pragniemy przypomnieć, że w Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12 czerwca – kończy się czas wypełnienia ważnego obowiązku każdego katolika, jakim jest Komunia Święta Wielkanocna.

10) Dzieci, które należą do Wspólnotki Różańcowej, dokonają wymiany Tajemnic w przyszłą niedzielę (5 czerwca) po Mszy Św. o godz. 1130.

11) W przyszłą, PIERWSZĄ NIEDZIELĘ miesiąca (05.06) po Mszy Św. o godz. 11:30 zapraszamy na tradycyjne parafialne spotkanie integracyjne. Będzie czas na kawę, herbatę i ciasto oraz wiele atrakcji dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

12) Aby nie czynić tego na ostatnią chwilę, już dzisiaj pragniemy skierować prośbę o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: Żywy Różaniec i Koło Przyjaciół Radia Maryja (przy figurze), Strażaków (przy pomniku), młodzież (w tradycyjnym miejscu) oraz Rodziców Dzieci I-Komunijnych. (przy Ośrodku Pomocy Społecznej).

13) Rodziców dzieci I - Komunijnych, którzy wyrazili gotowość zbudowania Ołtarza na Boże Ciało zapraszamy na krótkie spotkanie do Domu Parafialnego w środę – 1 czerwca - o godz.2000.

14) Jak już zapowiadaliśmy, w ramach Marszu dla życia, który odbędzie się 12.06.2022r. roku, ruszyła kolejna - 9. edycja akcji Pieluszka dla maluszka!

Pieluchy oraz pielucho – majtki możemy przynosić do zakrystii. Finał akcji odbędzie się 12 czerwca podczas festynu na placu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

15) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzieci prosimy o odbieranie obrazków potwierdzających świętowanie Dnia Pańskiego.

16) Intencje mszalne oraz ogłoszenia znajdziemy w gablotach, w biuletynie i na stronie internetowej.

Suchy Las, dn. 29 maja 2022r.