Historia » Poświęcenie kościoła 12.05.2013r. »

SŁOWO OJCA REKOLEKCJONISTY

Drodzy Siostry i Bracia!

Cieszę się, że będę mógł poprowadzić rekolekcje przygotowujące Waszą Wspólnotę do uroczystości poświęcenia kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchym Lesie. To wielki zaszczyt dla mnie, móc towarzyszyć Wam w tych, tak ważnych dniach. Bardzo dziękuję Księdzu Proboszczowi za zaproszenie. Nasze spotkania rozpoczniemy w niedzielę 5 maja br. Przez kolejne dni będziemy wspólnie czytać i słuchać Słowo Boże podczas Eucharystii, modlić się i rozważać znaki, które przeżyjemy w niedzielnej liturgii poświęcenia kościoła, 12 maja 2013 r. Te znaki to woda i pokropienie, płomień i świeca, dym i okadzenie oraz olej i namaszczenie. Będziemy chcieli podczas rekolekcji odczytać te znaki, by otworzyć nasze serca na Boga, którego spotykacie w swojej świątyni. Jako motto naszych rekolekcji proponuję słowa: „Dzięki kościołowi stajemy się Kościołem”. Na sobotę, 11 maja br. proponuję w domach rodzinną modlitwę na różańcu w intencji poświęcenia Waszego kościoła.

Bardzo proszę o modlitwę za mnie o błogosławione owoce naszych rekolekcji.

Z pamięcią w modlitwie

Ks. Szymon Stułkowski

LITURGIA KOŚCIOŁA DOMOWEGO – MODLITWA RÓŻAŃCOWA

Sobota, 11 maja 2013 - Tajemnice radosne

W najwłaściwszej porze dnia zgromadźmy się na rodzinnej modlitwie. Na stole ustawmy krzyż, Biblię, świecę i wodę święconą. Uczyńmy wszyscy znak krzyża, zanurzając rękę w wodzie święconej. Zapalmy świecę ze słowami: światło Chrystusa – Bogu niech będą dzięki! Zaśpiewajmy pieśń do Matki Bożej i wspólnie módlmy się na różańcu. Przed rozważeniem tajemnicy przeczytajmy słowo Boże.

ZWIASTOWANIE (Łukasz 1, 26-38)

Bóg zawierzył zbawienie świata decyzji młodej żydowskiej Dziewczyny. Maryja zgodziła się na Boży plan i stała się Matką Jezusa.

Świątynia, nasz kościół jest miejscem, gdzie Bóg mówi do nas przez swoje słowo, przez znaki swojej obecności oraz przez nauczanie kapłanów.

W rodzinie słowo Boże wprowadzamy w czyn.

Boże, daj nam serce słuchające! Maryjo, ucz nas posłuszeństwa Bożemu słowu!

NAWIEDZENIE (Łukasz 1, 39-45)

Matka Boża spieszy z pomocą swej starszej krewnej, Elżbiecie, która oczekuje narodzin dziecka. Maryja daje przykład wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Świątynia, nasz kościół jest „szkołą”, w której Bóg uczy nas postawy służebnej.

Dom rodzinny jest miejscem, gdzie codziennie możemy naśladować Maryję pomagając sobie wzajemnie.

Boże uzdalniaj nas do postawy służebnej! Maryjo, ucz nas, jak z radością służyć bliźnim!

BOŻE NARODZENIE (Łukasz 2, 1-7)

Syn Boży rodzi się w Betlejem z Maryi Dziewicy. Maryja i święty Józef przyjmują Jezusa z otwartymi sercami.

Świątynia, nasz kościół jest miejscem, gdzie Jezus Chrystus rodzi się w nas, przez przyjęte słowo Boże i sakramenty.

W rodzinie Bóg rodzi się w sercach dzieci przez świadectwo wiary rodziców.

Boże, niech nasze domy będą miejscem Twojego Narodzenia w sercach ludzkich! Maryjo, święty Józefie, uczcie nas umiłowania Jezusa!

OFIAROWANIE JEZUSA (Łukasz 2, 22-38)

Maryja i święty Józef oddają Bogu w świątyni swój największy skarb – Dzieciątko Jezus.

Świątynia, nasz kościół jest miejscem, gdzie składamy Bogu nasze duchowe dary.

Dom rodzinny jest miejscem, gdzie możemy stawać się nawzajem darem dla siebie.

Boże, spraw byśmy umieli odnaleźć siebie w bezinteresownym darze z samego siebie. Maryjo, święty Józefie, uczcie nas radości z dawania.

ZNALEZIENIE JEZUSA (Łukasz 2, 41-52)

Maryja i święty Józef odnajdują dwunastoletniego Jezusa w świątyni Jerozolimskiej.

Świątynia, nasz kościół jest miejscem, gdzie Jezus Chrystus nieustannie na nas czeka.

Droga z domu rodzinnego do kościoła jest jedną z najważniejszych dróg, którą chrześcijanin powinien chodzić.

Boże, daj nam radość znajdowania Ciebie w świątyni. Maryjo, święty Józefie, uczcie nas wytrwałości w poszukiwaniu Jezusa.

PROGRAM REKOLEKCJI „Dzięki kościołowi stajemy się Kościołem”

Sobota/Niedziela 4/5 maja  – niedzielne Eucharystie – nauczanie wprowadzające  w rekolekcje

Poniedziałek 6 maja  godz. 18.00 – Eucharystia z nauczaniem – znak wody

Wtorek 7 maja  godz. 18.00 – Eucharystia z nauczaniem – znak światła