Głos Kościoła » Papież Franciszek »

2014-06-01 Ojciec Święty na Stadionie Olimpijskim w Rzymie: „Rodziny są Kościołem domowym. Niech Pan błogosławi rodzinie, niech uczyni ją silną w tym kryzysie, w którym diabeł chce ją zniszczyć”

Ojciec Święty mówił o tym na Stadionie Olimpijskim w Rzymie, gdzie spotkał się 1 czerwca z 50 tys. uczestników kongresu Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Słowa te były odpowiedzią na świadectwo jednej z rodzin. Dzieliła się ona m.in. tym, że Jezus pomaga odkrywać piękno małżeństwa i budować je na dialogu i wzajemnym przebaczeniu. „Ta siła jest bardzo potrzebna w czasach tak powszechnych ataków na jedność rodziny” – wyznali Papieżowi małżonkowie z trojgiem dzieci.

„Rodziny są Kościołem domowym, w którym wzrasta Jezus. Rośnie w miłości małżonków, wzrasta w życiu dzieci – mówił Franciszek w odpowiedzi na usłyszane świadectwo. – Dlatego właśnie nieprzyjaciel tak bardzo atakuje rodzinę: diabeł jej nie chce! Próbuje ją zniszczyć, stara się wykorzenić z niej miłość. Rodziny są Kościołem domowym. Małżonkowie, tak jak wszyscy, są grzesznikami, ale pragną iść do przodu w swej wierze, płodności, w dzieciach i wierze swych dzieci. Niech Pan błogosławi rodzinie, niech uczyni ją silną w tym kryzysie, w którym diabeł chce ją zniszczyć”

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań