Fotoalbum »

Pielgrzymka do Soboty - 8.09.2019

 Jak co roku, w pierwszą niedzielę miesiąca września, wyruszyła pielgrzymka na odpust parafialny w Sanktuarium Maryjnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sobocie. Tradycyjnie, utrzymując więź ze starą parafią, w drogę wyruszyły połączone siły z Moraska, Suchego Lasu i Złotnik - w tym roku w sile około pięćdziesięciu pielgrzymów. Ojcem duchowym był nasz wikariusz ks. Michał, który dzielnie znosił trudy pielgrzymowania zachęcając nas do modlitwy i śpiewu, w czym pomagały mu siostry zakonne z Moraska. Na postój w tym roku zatrzymaliśmy się u P. Aldony w Złotnikach na ul. Kochanowskiego, gdzie poczęstowano nas pysznym sokiem z malin i wodą mineralną, oraz kawą, za co serdeczne Pani Aldonie i jej Mamie dziękujemy.

W wesołych humorach, ok. godziny 12.00, dotarliśmy do Soboty, po czym powitani przez Księdza Proboszcza wodą święconą, poszliśmy przywitać się z Matką Bożą i oczekiwaliśmy na Mszę Odpustową. Mszy przewodniczył ks. Piotr z parafii Podolany, w kazaniu nawiązał on do dnia urodzin Matki Bożej - przedstawił Ją jako osobę skromną, która nigdy nie wywyższała się, pomimo że została wybrana przez Boga. Jako zalecenie prosił nas, abyśmy i my umieli zniżać się przed każdym, np. żona przed mężem, mąż przed żoną.

Na zakończenie przeszliśmy w Procesji z Najświętszym Sakramentem do kościoła. Tradycyjnie po zakończonej Eucharystii pielgrzymi zostali zaproszeni na poczęstunek: słodkie, żurek i grochówkę.

Pielgrzym


Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań