Aktualności »

XXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

XXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, 13-14 lipca 2013 r.

Już dwudziesty pierwszy raz Rodzina Radia Maryja spotkała się u Tronu Pani Jasnogórskiej, Królowej Polski (nie licząc Pielgrzymki Zawierzenia, która odbyła się w marcu 2011r.) , by dziękować i prosić o dalsza opiekę nad JEJ RADIEM i nami słuchaczami.

Było nas bardzo…. bardzo dużo.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszym Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchym Lesie było na Jasnej Górze już siódmy raz w lipcu (powstało w listopadzie 2006 r.) i oczywiście na Pielgrzymce Zawierzenia.

Jechaliśmy autokarem z pielgrzymami z różnych parafii Poznania i okolic.

Organizatorem wyjazdu było Biuro Radia Maryja przy parafii Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu na ul. Fredry.

Na Jasna Górę zajechaliśmy w niedzielę 14 lipca o godz. 5.00 rano i prosto poszliśmy do kaplicy przed Cudowny Obraz.  Wszędzie tłumy, trudno dojść do Pani Jasnogórskiej, ale każdy kto chciał  i cierpliwie czekał mógł być blisko NASZEJ MATKI.

Rodzina Radia Maryja spotkała się na Jasnej Górze w Roku Wiary pod hasłem „Mocni wiarą”. Dziękowaliśmy za multipleks dla Telewizji TRWAM i za spodziewaną jeszcze w tym roku kanonizację Jana Pawła II.

O godz. 11.00 na jasnogórskich wałach rozpoczęła się uroczysta Msza Świeta.

Koncelebrze eucharystycznej przewodniczył  ks. abp Sławoj Leszek Głódź, delegat KEP ds. Telewizji TRWAM, a homilię wygłosił ks. abp Wacław Depo, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP.

Licznie uczestniczyli we Mszy Św. księża biskupi: ks. bp. Ignacy Dec, ks. bp. Antoni Pcyfik Dydycz, ks. bp. Edward Janiak, ks. bp. Jan Wątroba,  ks. bp. Stanisław Napierała, ks. bp. Teofil Wilski, ks. bp. Adam Bałabuch, ks. bp. Edward Frankowski,  ks. bp. Tadeusz Bronakowski; ojcowie redemptoryści: o. Janusz Sok, o. Piotr Chyła, o. Zdzisław Klafka i o. Tadeusz Rydzyk dyrektor Radia Maryja.

Ksiądz abp. Sławoj Leszek Głódź podkreśla wielka rolę Rodziny Radia Maryja w działalności ewangelizacyjnej. To właśnie wspólnota serc przyprowadziła na Jasna Górę Rodzinę Radia Maryja. We wspólnocie tkwi tajemnica wiary.

Ks. abp. Wacław Depo wspomniał, że Radio Maryja na drodze dobrego przygotowania ludzi do osobistej odpowiedzi Boga na Jego miłość czyni to poprzez szczególne wskazanie na Maryję jako człowieka spełnionego w Bogu.

Ks. bp. Edward Frankowski dodał, że dzięki Telewizji TRWAM, Radiu Maryja i Naszemu Dziennikowi nasza wiara oraz świadomość religijna coraz bardziej się pogłębiają.

Ojciec Janusz Sok powiedział, że tak jak on, tak wielu słuchaczy z prawdziwą radością i uśmiechem przeżywają swoją wiarę.

Wielką radością były dla nas słowa Ojca Świętego Franciszka skierowane do uczestników XXI Pielgrzymki Radia Maryja.

Na placu przed jasnogórskim sanktuarium rozbrzmiały oklaski, gdy na telebimie pojawił się Franciszek, kierując do zgromadzonych słowa pozdrowienia.

W imieniu Rodziny Radia Maryja księża biskupi wraz z ojcami z Radia Maryja skierowali do Ojca Świętego specjalny telegram odczytany przez

prof. dr hab. inż. Janusza Kaweckiego, przewodniczącego Zespołu Wspierania Radia Maryja.

Na zakończenie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Umocnieni wspólnotą, z nowym zapałem apostolskim opuszczaliśmy plac przed jasnogórską bazyliką.

Wracaliśmy pogodni i radośni. Za rok spotkamy się znowu na Jasnej Górze.

Ofiarę na Radio Maryja od naszego Kościoła złożyliśmy do skarbony „Róża dla Matki Najświetszej”.

Więcej wiadomości o XXI Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze

i innych ciekawych rzeczach z życia Kościoła i katolików w Polsce i na świecie

na stronie internetowej www.radiomaryja.pl

W tym roku Rodzina Radia Maryja pielgrzymuje jeszcze 5 września do Kalisza do Sanktuarium Św. Józefa i  30 listopada do Torunia na XXII Rocznicę powstania Radia Maryja.

Zapraszamy wszystkich chętnych. O wyjazdach informować będziemy w ogłoszeniach parafialnych.