Aktualności »

X Poznańskie Różańcowe Jerycho 2-9 lutego 2013

X Poznańskie Różańcowe Jerycho 2-9 lutego 2013

Już dziesiąty raz mieszkańcy Poznania i okolic spotkali się na Jerychu Różańcowym w Kościele pw. Św. Antoniego z Padwy u oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu.

Przez 7 dni i 7 nocy w Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania trwała Modlitwa Różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W ramach czuwania w każdej dobie odprawiono 5 Mszy Św. w intencjach:

-        wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy narodów Europy i świata,

-        o łaskę wiary dla narodów Europy i świata oraz powstrzymanie zła,

-        o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła świętego i Polski,

-        o obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci,

-        o odkrycie daru Eucharystii w życiu i misji rodziny,

-        o wynagrodzenie Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi za zniewagi wyrządzone przez niewdzięcznych ludzi.

Z Maryją Królową modliliśmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu, które są wezwaniem modlitewnym Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

Msza św.  o północy odprawiana jest zawsze we wszystkich intencjach uczestników Jerycha Różańcowego.

Każdego roku Poznańskie Jerycho Różańcowe rozpoczyna się 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego, kiedy to Maryja ofiarowuje Pana Jezusa w świątyni Panu Bogu.

I my pozostajemy z Maryją.

Wierzymy, że nasze modlitwy, ofiary i czyny miłosierdzia przyczynią się do uratowania Kościoła, Ojczyzny, innych ludzi  i nas samych w drodze do zbawienia.

Za Błogosławionym Janem Pawłem II powtarzajmy:  „O Maryjo, zwróć ku nam swoje miłosierne spojrzenie! Okaż, że jesteś Matką tego, kto cierpi i wzdycha za sprawiedliwością i pokojem. Okaż się naszą Matką, Matką jedności i nadziei”.

Dziękujemy za ten „szturm modlitewny”. Widzimy, że nie jesteśmy osamotnieni w naszych modlitwach. Modlitwy uświetniają też chóry parafialne i zespoły młodzieżowe. Pomagają nam w tym organizatorzy Jerycha Różańcowego: oo. Franciszkanie i członkowie Legionu Maryi w Polsce, a konkretnie w Poznaniu - Pani Jolanta Lorenz.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcą się modlić do Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania u oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu do uczestnictwa w jednodobowym Jerychu Różańcowym co miesiąc, w I Piątek Miesiąca od godz. 9.00 do dnia następnego, czyli I Soboty miesiąca do godz. 9.00.

Dziękujemy za udział modlitewny w tegorocznym siedmiodniowym Jerychu Różańcowym wszystkim naszym Kochanym Parafianom ze Suchego Lasu.

Joanna Miler