Aktualności »

Wymiana pokrycia dachu nad kaplicą i kościołem

04.01.2021

17.12.2020

Po przerwie spowodowanej kwarantanną pracowników prace przy wymianie pokrycia dachowego na głównym kościele systematycznie posuwają się do przodu.

Całe dzieło zawierzamy opiece Maryi – Matce Kościoła, a Wszystkim Parafianom z serca dziękujemy za modlitwę i ofiary na ten cel [składane zwłaszcza w pierwsze niedziele miesiąca]. Bóg zapłać!

26.01.2020

Koszt dotychczas wykonanych prac to 90.000,- zł.

Kolejnym etapem będzie pokrycie blachą miedzianą dachu na głównym kościele. W związku z ponad czterokrotnie większą powierzchnią, koszty wzrosną do 287.000,- zł. Obecnie parafia posiada prawie  połowę potrzebnej kwoty, pozostałą trzeba zgromadzić do jesieni.

Wsparcie tej inwestycji stanowi także taca z każdej pierwszej niedzieli m-ca.

28.12.2019

12.12.2019

Mimo zmiennej pogody prace przy wymianie pokrycia dachowego na kaplicy systematycznie posuwają się do przodu. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby ofiary składane na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca były szczególnym wsparciem tego dzieła. Już teraz składamy serdeczne: Bóg zapłać!

1.12.2019 Składka na remont dachu - I Niedziele

Wobec podjęcia kosztownej inwestycji, jaką jest wymiana pokrycia dachowego naszego
kościoła, zwracamy się z serdeczną prośbą, aby ofiary składane na tacę w pierwszą
niedzielę miesiąca były szczególnym wsparciem dla podjętych prac.

Już teraz składamy serdeczne: Bóg zapłać!

18.11.2019 Prace trwają

Mimo zmiennej pogody praca na dachu kaplicy systematycznie posuwa się do przodu.

Prośmy Boga o bezpieczeństwo dla pracujących oraz odpowiednie środki finansowe na

zapewnienie płynności wszystkich planowanych przy kościele prac.

Pamiętajmy, że Dom Boży ma być również naszym domem, że jest w nim Ktoś, kto nas kocha i na nas czeka…. Zawsze!

05.11.2019

Patronem dekarzy jest św.  Jakub Młodszy, znany głównie z tego, że godził chrześcijan różnego pochodzenia, zachęcał do jedności oraz szanowania tradycji. Apostoł nawoływał także do zdawania się na wolę Boga we wszystkim, co człowiek czyni, powtarzając zawsze słowa: „Jeżeli Pan zechce”. Uczył, aby nie ustawiać życia w sposób automatyczny i interesowny, ale zostawiać przestrzeń dla niepojętej woli Boga, który zna rzeczywiste dobro dla człowieka. Mówił też, że wiara ma się przejawiać w dobrych uczynkach.

W ten sposób św. Jakub pozostaje aktualnym mistrzem życia dla każdego z nas.

Św. Jakub zrzucony z dachu jerozolimskiej świątyni poniósł śmierć męczeńską przez ukamienowanie.

Jemu polećmy trudy naszej codziennej pracy i wszystkie troski…

Módlmy się także o bezpieczeństwo dla pracujących, odpowiednią pogodę oraz środki, aby zachować ciągłość prac.

Św. Jakubie – wstawiaj się za nami!

eMKa