Aktualności »

Gorzkie Żale - niedziele Wielkiego Postu  o godz. 1715

Droga Krzyżowa

w każdy piątek:

*dla dzieci: o godz. 1630.

*dla dorosłych oraz młodzieży: o 1830.

II poniedziałek miesiąca - 8. marca - podczas Mszy Św o godz. 1900 - w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II - będziemy się modlić w intencji chorych, cierpiących oraz o pokój serca .

Zwłaszcza rodziny, w których doświadcza się choroby i cierpienia, zapraszamy do włączania się w tę modlitwę.

W środę - 10 marca według programu diecezjalnego, całodzienna ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU.

Trwanie przy Jezusie rozpoczniemy Wystawieniem Najśw. Sakramentu o godz. 800.

Zapraszamy do przewodnictwa w czuwaniu następujące grupy: czytaj -->

W sobotę
13. marca - dzień Fatimski.

godz. 1850

RÓŻANIEC przed Najśw. Sakramentem i wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej.

Modlić się będziemy o pragnienie Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej dla wszystkich Parafian
oraz o ustanie pandemii.

1 Niedziela Wielkiego Postu.

Na początku Wielkiego Postu Bóg po raz kolejny wyprowadza nas na pustynię i zaprasza do słuchania swojego słowa. Powód? Droga życia ucznia Chrystusa prowadzi bowiem do spotkania ze słowem Bożym: czytanie go, zapamiętywanie, rozważanie, kontemplacji objawionych w nim Bożych dzieł i codziennego zaufania zawartej w mim Mądrości.
czytaj: ks.Smoliński

List Pasterski na Wielki Post.
czytaj

www.adgentes.misje.pl

W niedzielę 28.02 modlimy się i wspieramy ofiarami misjonarki i misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię, zdobywając świat dla Chrystusa.

ŚRODA POPIELCOWA. Przez znak posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii wkroczymy w okres WIELKIEGO POSTU.

MSZE Św.

800 , 1000, 1530, 1700, 1830, 2000.

W Popielec nie będzie rozdzielania Komunii Świętej poza Mszą Św.

UKŁAD NABOŻEŃSTW W NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU:

Msze Św. 800, 1000, 1130, 1630, 1815, oraz 1930.

Gorzkie Żale  godz. 1715 (po Mszy Św.
o godz. 1630)
.

Komunia Święta poza Mszą

– tylko o godz. 1245.

Do Księgi Abstynencji, można wpisać swoją deklarację abstynencji.

Trzeźwość będzie też intencją Mszy Św. w piątek o godz. 1800 oraz Drogi Krzyżowej

/upload/pictures/popiol.jpg

Wskazania pasterskie na Wielki Post

Wszyscy wierni, każdy na swój sposób, na podstawie prawa Bożego zobowiązani są czynić pokutę. Abp Stanisław Gądecki.

/upload/pictures/krzyz_koscioly_stacyjne.jpg

Kościoły stacyjne

W Środę Popielcową, rozpoczęła się V edycja „Kościołów stacyjnych miasta Poznania”

/upload/pictures/misjonarznapost-1.jpg

Misjonarz na Post

Dołącz do ogólnopolskiej akcji duchowego wsparcia misjonarzy w Wielkim Poście przez modlitwę, post, ofiarowane cierpienia.

I Czwartek i I Piątek miesiąca marca.

1. Okazja do Spowiedzi Św.:
    - w *środę i *czwartek, 1530 – 1700
    – dla dzieci i młodzieży
  2. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi dla Młodzieży starszej oraz dorosłych w czwartek: - od godz. 1830 - 2000 .
  3. Odwiedziny chorych z Komunią Św.
    - na indywidualne zaproszenie: na I Piątek lub I sobotę.
  4. Msze Św. w I Piątek będą o godz. 800, 1700 – dla Dzieci, oraz 1800.

w I sobotę miesiąca 6. marca rano:

nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca:

*730 Różaniec,

*800 Msza Św.

*po Mszy św. 15 minutowa Adoracja z rozważaniem Tajemnicy Różańcowej

W każdą I Sobotę miesiąca trwamy przy Św. Janie Pawle II. Zapraszamy zatem w najbliższą sobotę - 6 marca na godz. 2000.

Czuwanie zakończy się jak zwykle modlitwą Apelową o godz. 2100

Lektor_dorosli

• KURS LEKTORSKI dla osób dorosłych (kobiet i mężczyzn), zaangażowanych w swoich parafiach w posługę słowa, chcących poszerzyć wiedzę biblijną, umiejętności liturgiczne oraz doskonalić fonetycznie.
  • KURS PSAŁTERZYSTY przygotowujący osoby dorosłe do pełnienia funkcji psałterzysty podczas liturgii.

Zapraszamy także osoby dorosłe, chcące włączyć się w posługę słowa podczas liturgii.

W sobotę 6 marca rozpoczyna się diecezjalny kurs Lektora i Psałterzysty dla osób dorosłych. Z naszej Parafii formację podejmie 6 osób. Osoby, które chciałyby jeszcze podjąć to wyzwanie prosimy o kontakt w zakrystii.