Aktualności »

Święte Triduum Paschalne

TRIDUUM PASCHALNE 2020

Wielka Sobota

Adoracja indywidualna z zachowaniem zasady pięciu osób w świątyni. Prosimy, aby z miłością braterską ustąpić miejsce, kiedy widzimy, że nowe osoby wchodzą do kościoła, by chociaż przez chwilę Adorować przy Grobie Pańskim.

Cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego.

O godz. 2030. Nowenna do Miłosierdzia Bożego

*LITURGIA Wigilii Paschalnej o 2100.

zobacz: Grób Pański

Wielki Piątek

W Wielki Piątek nie ma Eucharystii, ponieważ najdoskonalszą ofiarę z samego siebie złożył na Golgocie Jezus Chrystus.

Zdrój miłosierdzia Mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz, nikogo nie wyłączyłem (Dz. 1182)
– powiedział Pan Jezus do św. Siostry Faustyny w jednym z wielu objawień związanych z Jego męką.

Rozpoczynamy Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odmawiać w Wielki Piątek po drodze Krzyżowej – ok. godz. 1530.

Święte Triduum Paschalne w Katedrze i w naszym kościele

transmisji z katedry w Radiu Emaus: radioemaus.pl/player.php
transmisja w TVP 3: https://tvpstream.vod.tvp.pl/?channel_id=1634308

Cała liturgia z naszego kościoła będzie dostępna poprzez transmisję internetową.

Liturgia i Adoracja indywidualna z zachowaniem zasady pięciu osób w świątyni. Prosimy, aby z miłością braterską ustąpić miejsce, kiedy widzimy, że nowe osoby wchodzą do kościoła.

A. WIELKI CZWARTEK - dzień ustanowienia Najśw. Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa.

- JUTRZNIA o godz. 800,

- LITURGIA Wieczerzy Pańskiej godz. 1800,

- ADORACJA Najśw. Sakr. do godz. 2200.

B. WIELKI PIĄTEK - dzień śmierci Pana Jezusa.

- POST ŚCISŁY, od którego nie ma dyspensy.

- JUTRZNIA o godz. 800,

- Adoracja indywidualna w ciemnicy przed Najśw. Sakramentem.

- DROGA KRZYŻOWA godz. 1500,

- LITURGIA Męki Pańskiej godz. 1800, po liturgii Gorzkie Żale.

- ADORACJA Najśw. Sakr. do godz. 2200.

C. WIELKA SOBOTA- Wigilia Zmartwychwstania.

- post od potraw mięsnych, nie będzie święcenia potraw, święcenie w domu: www.swietawdomu.pl

- JUTRZNIA o godz. 800 oraz Adoracja indywidualna - cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez całowania.

- LITURGIA Wigilii Paschalnej o godz. 2100  – nie będzie Procesji Rezurekcyjnej. Na zakończenie liturgii błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem przed bramą kościoła.

MSZE Św.w Niedzielę Zmartwychwstania o 1000 , 1130 i 1800. (nie będzie o godz. 800)

NASZYM KSIĘŻOM

Do końca nas umiłował – od chwili Ostatniej Wieczerzy aż po „wykonało się” na krzyżu i oddanie ducha w ręce Ojca. Do końca nas umiłował, bo „zaczął obmywać uczniom nogi”. I ten gest służby nieprzerwanie trwa w Kościele od ponad 2000 lat przez sakramentalną posługę kapłanów. To dzięki kapłanom możemy doświadczać Chrystusowej miłości do końca w każdej celebrowanej Eucharystii, w głoszonym Słowie, w udzielanym przebaczeniu grzechów, w darze wspólnoty.

Dziękujmy dziś Bogu za kapłanów, a jednocześnie módlmy się za tych spośród nich, którzy do tej miłości do końca jeszcze nie dorastają.

Proszę Cię, Jezu, o świętość życia dla kapłanów. Powierzam Ci dziś kapłanów chorych, cierpiących, kuszonych, w kryzysie. Niech Twoja miłość do końca będzie ich siłą. Anna Maria Pudełko

Ten szczególny czas jest nam dany i jednocześnie zadany – dla Was kapłanów jest to czas szczególnego towarzyszenia i wspierania wiernych w ich aktualnych doświadczeniach.

Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie (Łk 21,28).

Nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją (Ne 8,10).

Wszystkich powierzam opiece naszego Zbawiciela; Tego, który „rozbudza prawdziwą siłę życia, która nie jest brakiem problemów, ale pewnością, że jest się kochanym”. Niech wstawiennictwo Matki Najświętszej, św. Jana Pawła i patronów naszej Ojczyzny pomoże nam godnie odpowiedzieć na wymagania obecnego czasu.

Abp Stanisław Gądecki

DZIĘKUJEMY ZA TO, ŻE JESTEŚCIE!