Aktualności »

OKRES WIELKANOCY 2020

Święto Miłosierdzia Kościół obchodzi w I niedzielę po Wielkanocy.

Ustanowił je dla całego Kościoła papież Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny 30 kwietnia 2000 r. Obecnie jest nazywane też Niedzielą Miłosierdzia.

Święto Miłosierdzia Bożego ma najwyższą rangę wśród wszystkich postaci nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, które zostały objawione Siostrze Faustynie.

Po raz pierwszy o ustanowieniu tego święta mówił Jezus w Płocku w 1931 r., gdy prosił: Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy – ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia (Dz. 49).

Z tym Świętem wiąże się wielka obietnica Jezusa: W dniu tym otwarte są wnętrzności Miłosierdzia Mego, wylewam całe morze Łask na dusze, które się zbliżą do źródeł Miłosierdzia mego.

Zachęcamy do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, którą przekazał nam sam Jezus przez Siostrę Faustynę. Włączajmy Koronkę do naszych modlitw indywidualnych.

Ponieważ Parafia posiada relikwie Św. Siostry Faustyny – Apostołki Bożego Miłosierdzia - będzie możliwość ich uczczenia – oczywiście bez kontaktu fizycznego – w niedzielę w godzinach od 1430 do 1730. Wobec ograniczeń co do ilości osób - bądźmy uważni i życzliwi: kiedy zauważymy, że kolejne osoby pragną wejść do kościoła – ustępujmy im miejsca.

O godzinie 1500w Godzinie Miłosierdzia – będzie w kościele odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego, która będzie dostępna w domach dzięki transmisji internetowej. BARDZO prosimy, aby w tę modlitwę włączyć się pozostając na ten czas w swoim domu.

Boże, którego Miłosierdzie jest niezgłębione, …. pomnóż w nas ufność w Miłosierdzie Swoje, byśmy nigdy w największych nawet trudnościach nie poddawali się rozpaczy lecz zawsze ufnie zgadzali się z Wolą Twoją, która jest samym Miłosierdziem.

Życzmy sobie wzajemnie, aby ten niezwykły – trudny czas, otworzył nas wszystkich bardziej na Łaski Bożego Miłosierdzia; aby tak wiele zamkniętych na Boga serc, zapragnęło Jego Miłosiernej Miłości; aby świat umiłował na nowo Boże drogi – bo tylko one prowadzą do Jedności z Chrystusem Zmartwychwstałym i do Radości bez końca w Bożym Królestwie.

Bowiem człowiek zjednoczony z Chrystusem zawsze ma przed sobą perspektywę nadziei i radości.

Jako duszpasterze - właśnie tej Nadziei i Radości od Chrystusa Zmartwychwstałego wszystkim Parafianom, wszystkim, którzy w tej chwili są z nami dzięki mediom – życzymy z całego serca. Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja!!!

Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

- W I i II Święto Wielkanocne 20 minut przed Mszą Św. o godz. 1000 (czyli o 940) .

- W dni powszednie Oktawy Wielkanocnej - po Mszy Św. o godz. 1700.

Wypraszajmy wspólnie Miłosierdzie dla nas i całego świata.

Wobec ograniczeń – ustępujmy miejsce w kościele osobom, które mają zamówioną Mszę Św.

Sample

Spowiedź św. wobec zaistniałej sytuacji epidemii NIE BĘDZIE przed Wielkanocą tradycyjnego dnia Spowiedzi Św. dla całej Parafii. Osoby, które nie mają możliwości przystąpienia do spowiedzi zachęcamy do praktyki aktu żalu doskonałego.

Komunia św. Możliwości przyjęcia komunii św. w kościele omówił ks. Proboszcz w Ogłoszenia parafialne 29. III 2020

Komunia św. duchowa. W braku możliwości uczestnictwa w Eucharystii, komunia duchowa karmi się tęsknotą za nią poprzez:
 akt wiary w realną obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii,
 akt miłości skierowanej ku Jezusowi,
 akt pragnienia osobistego spotkania z Jezusem.
czytaj całość: Krótka katecheza o „komunii duchowej”

czytaj więcej: Wielki Post 2020