Aktualności »

Boże Ciało 2021

Uroczystość Corpus Domini [Boże Ciało]

Szczególnie doniosłym, tradycyjnym wyrazem ludowej pobożności eucharystycznej są procesje z Najświętszym Sakramentem, które podczas dzisiejszej tej uroczystości odbywają się w Kościołach lokalnych we wszystkich regionach świata. Są one niezwykle wymownym świadectwem prawdy, że Pan Jezus, ukrzyżowany i zmartwychwstały, nadal idzie po drogach świata i przez tę swoją „wędrowną” obecność przewodzi pielgrzymce kolejnych pokoleń chrześcijan: umacnia wiarę, nadzieję i miłość; pociesza w utrapieniach; podtrzymuje w dążeniu do sprawiedliwości i pokoju.

Jakże nie radować się w tym dniu przedziwną solidarnością Boga z ludźmi?

W Eucharystii Jezus przyłącza się do nas – tak jak przyłączył się do uczniów zmierzających do Emaus – gdy pielgrzymujemy przez dzieje, w miastach i wioskach,

na Północy i na Południu świata…

Jan Paweł II

Anioł Pański, 14 czerwca 1998 r.

zobacz zdjęcia

zobacz album facebooka: Boże Ciało A. D. 2021

czwartek – 3 czerwca - Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa

Msze św. 800, 1030, 1800

Procesja ulicami Suchego Lasu po Mszy św o 1030

Komunia poza mszą św. 2000 - po Adoracji

Od wtorku 1. czerwca

Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Jezusowego

w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 1800,

w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1000

 

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań