Aktualności »

6. Niedziela Zwykła – 17 lutego 2019r.

• W tym tygodniu

*Nieustający Różaniec – wtorek, 19 lutego; Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00

*Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – środa, godz. 18.00; po niej Msza św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i Parafii. Po Mszy spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja

*Adoracja i okazja do spowiedzi – czwartek, godz. 18.30-20.00

*Spotkanie dla rodziców i chrzestnych – piątek, godz. 18.30

• Poznajemy dokumenty Kościoła

Spotkanie we wtorek o godz. 20.00

Zapraszamy!

Lektura: Konstytucja dogmatyczna o Objawieniu Bożym, rozdz. I – III

• KSM

Spotkanie w piątek o godz. 19.00

Zapraszamy!

• Nawiedzenie Maryi

Rozpocznijmy duchowe przygotowanie na spotkanie z Matką, która przynosi nam w darze swojego Syna.

zobacz: Historia Nawiedzenia

• Spotkanie Rejonowe PRD

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., która odprawiona została w kościele pw. MB Bolesnej.

Po Mszy członkowie Parafialnych Rad Duszpasterskich integrowali się przy drożdżówkach. Następnym punktem było spotkanie formacyjne dotyczące nowego Programu Duszpasterskiego oraz przygotowania archidiecezji i parafii do Nawiedzenia MB Częstochowskiej w znaku jasnogórskiej ikony.

Ks. Krystian przypomniał m.in., że w nowe czasy mamy wkroczyć z Maryją, by dalej budować na Jezusie. By tak się stało, potrzeba duchowego ożywienia i troski o to, by parafia była Wspólnotą Wspólnot.

• Pomyśl

Ratujesz swoje ciało, a co z duszą?

Najgroźniejszą chorobą jest choroba naszego serca, gdy opanuje je zło, nienawiść, zgorzknienie, pretensje…

bp Grzegorz Balcerek

• Matka Pięknej Miłości

O Maryjo, Matko Pięknej Miłości,

naucz nas prawdziwie kochać,

oczyść nasze serca z egoizmu,

z lęku o siebie, z myślenia tylko o sobie.

Naucz nas pięknej miłości,

czystej i bezinteresownej,

abyśmy kochali innych tylko dla nich samych,

ofiarując im siebie.