Aktualności »

28. Światowy Dzień Chorego

W duchowej łączności ze Światowym Dniem Chorego, który przypada 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes

zapraszamy wszystkich chorych i starszych Parafian w sobotę 15. lutego najpierw na Mszę Świętą z udzieleniem Sakr. Chorych o godz. 1000 (od 930 Spowiedź).

Po mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym.

Dzień Chorego jest jednym z darów posługi Ojca Świętego Jana Pawła II. św. Jan Paweł II związał ten dzień z objawieniami w Lourdes.

Papież Franciszek:

Słowa Jezusa: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11,28) wskazują na tajemniczy kierunek łaski, która objawia się ludziom prostym i daje wytchnienie utrudzonym i zmęczonym. Słowa te są wyrazem solidarności Syna Człowieczego wobec ludzkości dotkniętej smutkiem i cierpieniem. Jakże wiele osób cierpi w ciele i na duchu! Jezus Chrystus wzywa wszystkich, aby pójść do Niego i obiecuje ulgę i wytchnienie. «Kiedy Jezus to mówi, ma przed oczyma ludzi, których spotyka każdego dnia na drogach Galilei: wielu ludzi prostych, ubogich, chorych, grzeszników, znajdujących się na marginesie społeczeństwa ...

czytaj orędzie na 28. Światowy Dzień Chorego

Minister Zdrowia, prof. dr hab. Łukasz Szumowski:

„Życzyłbym wszystkim chorym na ten Dzień Chorego, aby spotykali takich lekarzy, pielęgniarki, pracowników którzy przyniosą im ulgę w cierpieniu, także poprzez swoją życzliwość”.

czytaj: episkopat.pl/dzien-chorego

PATRON DNIA 11 lutego - Najświętsza Maryja Panna z Lourdes

Niepokalana Dziewica objawiła się Bernardecie Soubirous w roku 1858 w Lourdes, we Francji, przy grocie masabielskiej. Treścią orędzia Maryi jest wezwanie grzeszników do nawrócenia, a całego Kościoła do modlitwy i pokuty. Lourdes stało się miejscem promieniującym na cały świat duchem miłości, zwłaszcza względem chorych i ubogich. Wierni wypraszają tam liczne łaski dzięki wstawiennictwu Matki Najświętszej.

Za: brewiarz.pl.