Grupy parafialne »

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Wspólnota w parafii powstała w listopadzie 2018 r. i jest częścią Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. Grupa ma za zadanie formację młodych ludzi w oparciu wartości religijne i patriotyczne, zgodnie z zawołaniem Stowarzyszenia: „Przez cnotę, naukę i pracę Bogu i Ojczyźnie służyć GOTÓW!”. Głównym punktem działalności są cotygodniowe spotkania, które mają charakter formacyjne, biblijny lub integracyjny. Poza spotkaniami młodzież podejmuje współpracę z innymi wspólnotami na terenie parafii, angażuje się w liturgię i różne wydarzenia parafialne, spotyka się z członkami innych oddziałów KSM by rozwijać nowe znajomości i zdobywać nowe doświadczenia.

KSM w swych założeniach jest kontynuatorem tradycji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej, których oddziały istniały w Suchym Lesie już przed II Wojną Światową.

Młodzież z KSM spotyka się w domu parafialnym w każdy piątek o godzinie 19:00